שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

בגרויות ופסיכומטרי – חישוב הציונים


 
 

תנאי הקבלה ללימודי ההשכלה הגבוהה באוניברסיטאות ובמרבית המכללות בארץ כוללים תעודת בגרות מלאה וציוני בחינת פסיכומטרי. מכאן שכל אדם המעוניין ללמוד בפקולטות נחשקות כדוגמת משפטים, פסיכולוגיה או לימודי מנהל עסקים בטכניון, נדרש להציג ציון משוקלל גבוה. יש לציין כי במרבית המקרים לציון הפסיכומטרי ניתן משקל רב יותר בהשוואה לבגרויות, וכמו כן שכל מוסד אקדמי ואף כל מגמה מתייחסים באופן שונה לציונים אלו.

 

ציוני הפסיכומטרי השונים

הבחינה הפסיכומטרית מחולקת לשלושה תחומים: חשיבה מילולית, כמותית והשפה האנגלית. הציון הכללי בבחינה נע בין שמונה מאות למאתיים נקודות, וישנם עוד שני ציוני משנה בדגש על משקל כמותי או מילולי. כלומר, כל נבחן מקבל שלושה ציונים על שלושת התחומים, ובנוסף לכך עוד שלושה ציונים משוקללים בדגשים שונים. יש לציין כי כל פקולטה רשאית להעמיד תנאי קבלה המתייחסים הן לציון הכללי והן לציוני המשנה, בהתאם לדרישות תוכנית הלימוד שלה. בנוסף לכך, חשוב לדעת כי ציון שמעל למאה שלושים וארבע נקודות בפרק האנגלית מזכה את הנבחן בפטור מלימודי השפה באוניברסיטה.

 

חישוב ציוני בגרויות

חישוב ציוני הבגרות נעשה על ידי הכפלת הציון שקיבל המועמד במקצוע ספציפי במספר יחידות הלימוד. לאחר מכן מחולק הסכום במספר הכולל של יחידות הלימוד וכך מתקבל ממוצע הבגרויות הסופי. ואולם, חשוב לדעת כי למקצועות שונים ברמה שמעל לשלוש יחידות מתווספים בונוסים שונים. לדוגמא, בגרות באנגלית ברמה של ארבע יחידות לימוד מזכה בתוספת של עשר נקודות, ואילו בגרות במתמטיקה ברמה של חמש יחידות מזכה בתוספת של עשרים וחמש נקודות לציון הבחינה. יש לציין שלמרות שלעיתים קרובות ניתן משקל רב יותר לפסיכומטרי, עדיין מהווה תעודת בגרות מלאה עם ממוצע גבוה תנאי נפוץ לקבלה לפקולטות המבוקשות.

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה