שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

האם כדאי לבחור מקצוע אקדמי על פי הביקוש בשוק העבודה


mlaoryehud
 
 
בכל שנה אנו שומעים על מקצועות לימוד מבוקשים חדשים, הקופצים מדרגה עקב עליית הדרישה אליהם בשוק העבודה, אם בשל התרחבותו או כניסתם של תחומים וטכנולוגיות חדשות. כך לדוגמא, בעת האחרונה מסתמן ביקוש גובר עבור ניהול משאבי אנוש, לימודי הנדסה, מדעי המחשב, מערכות מידע ומנהל עסקים. זאת לצד מקצועות שהביקוש עבורם נותר איתן לאורך זמן, כדוגמת לימודי משפטים, רפואה וחשבונאות. 
 
הכדאיות שבבחירת מקצוע מבוקש 
 
בחירת תחום לימוד אשר יהווה בסיס למקצוע בחיים אינה יכולה להיות מנותקת מצרכי השוק ומדרישותיו. למעשה, בחירה שאינה משקללת את הנתונים עלולה להוביל למקצוע חסר דרישה בשוק המקומי. לכן, חשוב להיות מציאותיים, להבין את נתוני וצרכי השוק, ולבחון כל תחום לימודים רלבנטי מבחינת אפשרויות התעסוקה, אפשרויות הקידום וההתפתחות, וכן גובה השכר של מתחילים וותיקים. בנוסף לכך, חשוב לוודא כי מקצוע מבוקש אינו רווי מבחינת השוק המקומי או שהתחרות על משרות קשה מידי. במצבים אלו ניתן לשלב את המקצוע המבוקש עם תחום אקדמי נוסף. לדוגמא, לימודי משפטים אמנם מצויים על סף רוויה בשוק, אך שילובם עם לימודי מנהל עסקים מעניק יתרון תעסוקתי חשוב לבוגרי תואר ראשון.  
 
הנטייה לבחור מקצוע לימוד בהתאם לביקושו
 
מידת הביקוש לתחום מסוים מהווה לא פעם מרכיב מהותי בשיקולי הבחירה במסלול תואר ראשון. זאת בזכות ההבטחה למקצוע נדרש המשדר יוקרה, מספק הכנסה נאה ומבטיח אפשרויות התפתחות מענייניות. על פי רוב מדובר בשיקולים חשובים ונכונים, אך חשוב לזכור כי שוק העבודה הינו דינאמי ולא כל הבטחה מנצנצת מגשימה את עצמה בחלוף השנים. לכן, יש לאמוד את הכדאיות לאור הסיכונים שבבחירת מקצוע מבוקש, ובסופו של דבר לבחור בתחום המעניין אתכם ומתאים לכישוריכם.
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה