שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

הדרך להשגת מלגות לימודים


mlaoryehud
 
 

 

למתעתדים לגשת ללימודי תואר ראשון או שני כדאי לדעת שקיימות מלגות רבות מסוגים שונים, שאינן מושתתות בהכרח על נתונים סוציו- אקונומיים. המלגות מוצעות על ידי גופים מגוונים כגון המדינה, משרד החינוך, מוסדות הלימוד עצמם, קרנות פרטיות או גופים מסחריים, ומוענקות על סמך נסיבות ונתונים משתנים. למשל, קיימות מלגות סיוע כלכלי ופר"ח, מלגות המתחשבות בארץ המוצא, מקום מגורים, שירות צבאי ומצב משפחתי, מלגות על פי תחום לימודים מועדף או למחקרים במהלך התואר השני, וכן מלגות הניתנות כפרסי הגרלה. יחד עם זאת, מציאת מלגה מתאימה דורשת עבודת מחקר רצינית ומילוי נכון של טפסים, וכמו כן מומלץ לפנות אל מספר ארגונים במקביל במטרה להגדיל את סיכוייכם.

להתמודד באורך רוח עם הבירוקרטיה

הדרך להשגת מלגות לתואר ראשון או שני דורשת בעיקר סבלנות רבה ואורך רוח, וכוללת התמודדות עם הליכים ביורוקראטיים ארוכים ועייפים. ההיבט העיקרי של ההתמודדות הינו מילוי כמות נכבדת של טפסים, מאחר ולכל מלגה יש את טפסי הבקשה שלה, שבמרבית המקרים ניתן להוריד מאתרי המוסדות באינטרנט. לטפסים אלו יש לצרף גם מסמכים רלוונטיים המשתנים בין ארגון לארגון. חשוב מאוד למלא את הטפסים במלואם ולספק מידע מדויק, עדכני ונכון, שכן טפסי בקשה רבים נפסלים אוטומאטית מפני אינם ממולאים כנדרש. כמו כן, הגישו את הטפסים באופן מכובד ובמועד הנדרש,  ומומלץ לצרף גם מכתב אישי מתומצת אודותיכם ואודות הנסיבות שהניעו אתכם לבקשת המלגה.

לא להרים ידיים

כאמור, הליך קבלת מלגות לימודים עבור תואר שני או ראשון הינו מייגע ולא פעם מתסכל, וכרוך בסירובים ודחיות. עם זאת, ההתמדה תבוא על שכרה בדמות סכומים וסיוע כספי משמעותי בתקופת הלימודים. לכן אל תרימו ידיים גם אם קיבלתם תשובה שלילית והמשיכו לנסות בארגונים נוספים לאורך כל שנות הלימוד. במרבית המקרים מי שאינו מוותר זוכה במלגה אחת לפחות. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה