שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

המפתח לחישוב שעות לימוד לצרכי גמול


נדב

קו לחינוך

 
 

המפתח לחישוב שעות לימוד לצרכי גמול
 

פורטל השתלמויות הינו אתר עדכני ומקיף של מידע אודות האפשרויות להשתלם. בפורטל ניתן למצוא מוסדות לימוד, קורסים, סדנאות והשתלמויות עבור קהל הרחב ומגזר ההוראה בפרט, כמו לימודים לקראת תואר אקדמי, השתלמויות בנושא החינוך המיוחד והפרעות קשב או לחלופין סדנאות להעשרה והעצמה אישית. לייעוץ הכוונה, הינכם מוזמנים להשאיר פרטים או ליצור עימנו קשר טלפוני, ואנו נשמח לסייע לכם. רבים מן המורים אינם בקיאים בכל הנוגע לחישובי הזכאות של ההשתלמויות לצרכי גמול השתלמות.

 

בעת בחירת השתלמויות במכללה אקדמית או אוניברסיטה יש להבחין בין שעה שבועית שנתית לשעה שבועית סימסטריאלית, כאשר שעה שבועית שנתית שוות ערך ל- 28 שעות, ואילו שעה שבועית סימסטריאלית שוות ערך ל-14 שעות בלבד. בקורסים במכללה להכשרת עובדי הוראה שעה שבועית שנתית שוות ערך ל-30 שעות, ושעה שבועית סימסטריאלית מזכה ב-15 שעות.

 

המפתח לחישוב שעות לימוד באוניברסיטה הפתוחה ובישיבה גבוהה

כל 6 נקודות זכות בהשתלמויות מטעם האוניברסיטה הפתוחה שוות ערך ל-4 שעות שבועיות שנתיות שהן 112 שעות, כשאותו היחס תקף גם לגבי 3 נקודות זכות שמתורגמות ל-56 שעות השתלמות. לימודים בישיבה גבוהה מחייבים אישור ופיקוח מטעם משרד הדתות, כשהגמול מאושר באמצעות המפקח על ההשתלמות על סמך אישורו של ראש הישיבה, תוך פירוט נושאי הלימוד ומספר שעות הלימוד השבועיות.
המפתח לחישוב הוא שכל 8 שעות שבועיות שנתיות ללא ציון מחושבות כ-112 שעות עם ציון. חשוב להדגיש כי לימודים לקראת תואר אקדמי באמצעות שלוחות של מוסדות אקדמיים בחו"ל, אשר לא זכו להכרה מטעם המועצה להשכלה גבוהה לא יוכרו לצרכי גמול.

 

הכרה לצרכי גמול בעת השתלמות מעשית בתעשייה

עובדי הוראה העוסקים בהוראת המקצועות המדעיים והטכנולוגיים רשאים להשתלם באופן מעשי בתעשייה בתחום עיסוקם בהיקף שעות של 56 שעות לכל הפחות, כשההשתלמות תזכה בגמול השתלמות בנסיבות בהן ההשתלמות אושרה ותואמה מראש כהשתלמות במסלול לימודים אישי באמצעות הנהלת המפעל שבו אמורה ההשתלמות להתקיים, המפקח המקצועי על המגמה, אשר יאשר את ההשתלמות ותכניה, וכן אישור המפקח הארצי על ההשתלמויות בתחום החינוך המדעי וטכנולוגי. התניות נוספות הן כי ההשתלמויות הללו יתקיימו לאחר שעות השהייה של המורים עם תלמידיהם במפעל, הקורסים יונחו באמצעות מדריכים מטעם המפעל וגם העמידה בכל הדרישות של ההשתלמויות הללו כפי שקבע המפקח הארצי על ההשתלמות בתחום המדעי והטכנולוגי.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה