שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

הצד העסקי של מערכות מידע


שירה דרורי

שירה דרורי לסטודיו קורן דור תוכן שיווקי, שיווק באינטרנט, בלוגים, ניוזלטר, כתיבה שיווקית, מאמרים, הדרכות שיווק בפייסבוק

 
 

 

לעיסוק במערכות מידע יש הרבה יותר השפעה ארגונית מכפי שחשבתם. ניהול מערכות מידע הוא תחום מגוון הדורש מהעוסקים בו להתמודד עם אתגרים מורכבים שקשורים לסוגיות ניהוליות ועסקיות של החברה. כך למשך, נדרש מנהל מערכות מידע להיערך לניהול תקציבים, לבחון ולהציב אסטרטגיות שירות, להתנהל מול ספקים ועובדי החברה, לקוחות החברה ויש לתפקידו היבטים רבים שקשורים למשאב האנושי.
 
השפעה פנים ארגונית למנהלי מערכות מידע
 
במסגרת ניהול מערכות מידע בארגון, יש צורך להתוות אסטרטגית ניהול השירות, להגדיר מה השירות שהחברה נותנת וכיצד הוא יתבצע בדרך הטובה ביותר תוך התייחסות למשאבי החברה. מנהלי מערכות מידע למעשה מנחילים תרבות ארגונית ויוצרים קשר דרך ניהול המערכות עם לקוחות חיצוניים באמצעות איפיון והטמעת מערכת שתשרת את הארגון בקשריה עם לקוחותיו. 
לעניין התקציב השפעה גדולה על עבודת מנהלי מערכות מידע, אך הם אלה שגם לומדים לנהל את התקציב שניתן להם, להקצות תקציב להשקעות מול תקציב לתפעול שוטף וליצור סוג של בקרה על תקציב החברה ותזרימיה. במידת הצורך, הם גאלה אל בונים תוכנית עסקית ותקציבים ל-IT של הארגון וכמובן, מפקחים ומבקרים על התקציבים. 

האנושיות משחקת תפקיד חשוב
 
היות והמשאב האנושי הוא חלק בלתי נפרד מעבודתם של מנהלי מערכות מידע, הם גם אחראים על יצירה של הנעה וטכניקה לשיפור הביצועים של עובדי הארגון. לפי תצפיות, ראיונות, שאלונים הם מאפיינים מערכת שתוכל לענות על צרכי הארגון וממשק ידידותי לעובדי ולקוחות הארגון. כמו כן, מערכות המידע מסוגלות כיום גם להעריך ביצועים של עובדים, לקבל פידבקים וכך להעלות את הערך של המשאב האנושי בכל חברה. 
 
רכש וניהול
למומחי מערכות מידע יש השפעה גם על ניהול הספקים והרכש, הם מתווים אסטרטגיות כיצד הארגון ינהל את הרכש או יבצע את תהליך הרכש ומציגים גם מודלים עסקיים לרכש, אחראים על רכישת שירותים והתפעול הכולל של כל זה במסגרת הארגון.  

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה