שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

השתלבות בוגרי תואר מערכות מידע ניהוליות במשק


שירה דרורי

שירה דרורי לסטודיו קורן דור תוכן שיווקי, שיווק באינטרנט, בלוגים, ניוזלטר, כתיבה שיווקית, מאמרים, הדרכות שיווק בפייסבוק

 
 

כיום, מעסיקים מחפשים לשלב במקומות העבודה שלהם עובדים בעלי תחום ידע נרחב שמצליב יכולות ומידע ממספר רב של תחומים, בניגוד להעסקת בעלי מקצוע רבים – עם תחום התמחות ייחודי לכל אחד. מנהלי ארגונים מעוניינים באותם אנשי מערכות מידע, עם היכולות הנדרשות של שאיבת אינפורמציה רבה ממחלקות שונות של האירגון, ניתוח והבנת היתרונות והחסרונות הרבות של אותו ארגון, ושימוש במגוון הכלים הרחב שלהם –  על מנת שיוכלו לבצע ניתוח, עיצוב ותיכנות מחדש של פעולות שונות בארגון, לפי צרכיו, לצורך האצת התועלתיות שלו והטמעת שיטות וגישות חדשות.
התרומות שאנשי מערכות מידע מספקים לאירגונים, בעזרת הכלים שלהם, הן חשובות לאין שעור, והדרישה למתמחים בתחום זה עולה בקצב מסחרר, אשר לא עולה באותו קנה עם קצב הייצור של אותם בוגרים. לכן, בהתאם עולה גם התשואה שיכולים להפיק אנשי מערכות מידה לאור הייצא הנמוך, שלא תואם את הביקוש.

מה הייחוד של בוגרי מערכות מידע ניהוליות?

ייחודם של בוגרי תואר ניהול מערכות מידע היא ההטמעה הזריזה המתבצעת באירגונים השונים במשק. בניגוד לתארים ניהוליים אחרים, אנשי מערכות מידע יוצאים אל השוק עם מגוון כלים מתקדמים ותחום מיומנויות נרחב ביותר. הערך המוסף שמקבל המעסיק ממנהל המערכות הוא גבוה ביותר כבר מהרגע הראשון להעסקתו, וכאן באה ההעדפה של המעסיקים למנהלי מערכות, על פני בוגרי לימודי ניהול אחרים. כאשר מתבטל אפקט הוותק והניסיון, אין למנהל המערכות שום בעיה להשתלב באירגון ולהגיע לעמדות מפתח וקידומים שונים במהירות רבה.
מנהלי מערכות יכולים להשתלב באירגונים במגוון רחב ומאתגר של תפקידים:
* מהנדס\מתכנת\מפתח תוכנה -  תפקיד העוסק בפיתוח ותחזוקה של תוכנת מחשב, תוך יישום ידע, שיטות וכלים עבור דרישות תוכנה, תכנון תוכנה, בניית תוכנה, בדיקות תוכנה, תחזוקת תוכנה, ניהול תצורת תוכנה ואיכות תוכנה.‏
* איש QA – תפקיד בו מנהל המערכות מבצע מגוון פעולות הנדרשות על מנת להבטיח איכות של תוכנת מחשב. כחלק מתהליכי הפיתוח והתחזוקה שלה.
* סיוע טכני במכירות - תפקיד העוסק בהמחשת ויישום פתרונות התוכנה באופן המכוון לתת מענה מיטבי לצורכי הלקוח, באופן עדיף על פני המתחרים.
* מנתח מערכות מידע - תפקיד המשלב ידע הן מתחום מדעי המחשב ובן ממדעי הניהול מאידך, לבחינת וניתוח מערכת לשם ייצוגה הפרקטי באמצעים ממוחשבים.
* תפקידי ניהול שונים – ממנכ"ל ועד מנהל פיתוח מכירות, מנהל תפעול, מנהל מערכות מידע, מנהל תחומים שונים, מנהל פיתוח, מנהל מכירות, מנהל מוצר ומנהל פרויקט. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה