שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7587
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

חשבונאות


carmel
 
 

לימודי חשבונאות הינם תחום לימודי המכשיר את תלמידיו לעבודה במגזר הפיננסי. בין אם בעסקים קטנים, חברות וארגונים או במגזר הציבורי. תחום בעבודה הנוגע בחשבונאות כולל תחומי מידע שונים כגון: מתמטיקה, כלכלה, דיני חשבונאות ועוד. בחלק ממוסדות הלימוד נלמדים לימודי חשבונאות כחלק מתואר ראשון במנהל עסקים.

אין ספק כי שני התחומים הללו קשורים זה לזה, מנהל עסקים הוא למעשה הגדרה הכוללת של כל תוכניות הלימוד והעבודה בתחום העסקי. החלק מניהול העסק במובן הכלכלי - חשבונאות וכלה בכל הנוגע לניהול משאבי אנוש, העוסקים בגורם האנושי ובעובדים של העסק.

חשבונאות הוא התחום הנוגע לכל הקשור בניהול העסק מן הפן הכלכלי, לימודי חשבונאות נחשבים גם כלימודי ראיית חשבון. תפקידו של רואה חשבון הוא להיות אמון על כל ההוצאות וההכנסות הכלכליות של העסק לא רק בעבר, אלא גם בעתיד. תפקידו למעשה לייעל ולמקסם את ההכנסות ולצמצם את ההוצאות של העסק, לצד חישוב האסטרטגיה העסקית של העסק.

בשנים האחרונות הייתה עלייה משמעותית בביקוש לימודי חשבונאות במוסדות האקדמיים, הדבר מובן מאליו במציאות של שוק העבודה בימינו. שכן בוגר לימודי חשבונאות יוצא מהמוסד האקדמי לא רק עם תואר, אלא גם עם מקצוע. ולמעשה החל מסיום התואר הראשון יכול למצוא עבודה.

כאשר שוקלים ללמוד תואר ראשון, אחד הפרמטרים החשובים הינו האופק הכלכלי שמציע תחום הלימוד. זאת מאחר ולימודי תואר ראשון נמשכים בין שלוש לארבע שנים ודורשים השקעה ומאמץ לא רק כלכליים אלא גם שכלתניים. לכן, מועמדים למוסדות אקדמיים רוצים לבחור בתחום לימודי שבסופו של דבר יקנה להם מקצוע ממנו הם יוכלו להתפרנס בטווח הרחוק.

כך למעשה גם לימודי התואר ראשון מחזירים את ההשקעה והעלות שלהם. תחום החשבונאות מאז ומתמיד היה תחום בעל יוקרה, ובעל ביקוש, שכן עסק אינו יכול להתנהל ללא רואה חשבון.

לסיכום, באם אתם מתלבטים היכן לגשת ללמוד ומה ללמוד, התייעצו עם אחרים, קראו תגובות ושאלות בפורומים העוסקים בהשכלה גבוהה. כך תוכלו ללמוד באיזה מקצוע כדאי לכם בחור והיכן כדאי לכם ללמוד אותו.

בהצלחה!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה