שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2355
מאמרים: 7348
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

חשיבות כללי הציטוט בעבודה אקדמית


סילבוס

סילבוס מתמחה בסיוע בכתיבת עבודות אקדמיות,תזות ודוקטורט בחו"ל .

 
 

חשיבות כללי הציטוט בעבודה אקדמית

אינסוף מילים בוודאי נכתבו על הצורך בשימוש במקורות אקדמיים לצורך כתיבת סמינריון או עבודה אקדמית באשר היא, וכל מילה נכונה. מעבר לעובדה שמדובר בדרישה של האקדמיה, השימוש במאמרים ובמחקרים הוא בעיקר לטובתך. קשה מאוד לכתוב עבודה ולנהל מחקר על סמך תחושות בטן או ניחושים, והרבה יותר נכון ויעיל לפעול בהתאם לקו מחקרי קיים, השערות שאוששו או הופרכו על ידי אחרים ותיאוריות שפותחו ונחקרו במשך שנים. אם כן, אין ספק שאתם פשוט חייבים לשלב מקורות אקדמיים בעבודה שלכם, אבל האם אתם גם מכירים את כללי הציטוט בעבודה אקדמית?

נותנים קרדיט

כאשר אתם מגישים עבודה אקדמית אתם בוודאי אומרים לעצמכם שאיש מלבדכם ומלבד המרצה שלכם לא יקרא את העבודה. אם כן, שלל החוקרים שעליהם התבססתם בעבודה בוודאי לא יידעו עד כמה הם עזרו לכם לאורך הדרך. במקרים רבים זה כנראה נכון, ובכל זאת אתם נדרשים לתת קרדיט למקורות שמהן קיבלתם את התיאוריה, את הרקע או את הרעיון שעליו אתם מתבססים. מאחר והרעיונות הללו אינם שלכם, אין כל סיבה שקורא העבודה יתפתה להאמין שהם כן. תנו קרדיט לחוקר שעמל רבות על המחקר שלו וציינו את שמו (ואת שנת המחקר) בכל פעם שתעלו נקודה מתוך המאמר שלו, ובסוף העבודה בפרק הביבליוגרפיה.

מבדילים בין מקור לחידוש

אחת המטרות של העבודה האקדמית היא להוביל אתכם למסקנות וללמד אתכם כיצד לנתח נתונים ולהציגם בצורה נכונה. במהלך הכתיבה תעלו רעיונות משלכם והסברים לממצאים השונים, ולכן חשוב שתפרידו אותם מהרעיונות של החוקרים האחרים ומהממצאים שלהם. שימוש נכון בכללי ציטוט בעבודה אקדמית הוא זה שיבטיח שגם המרצה שלכם יידע מה הוא החומר התיאורטי ששירת אתכם במהלך העבודה, ומה הוא הרעיון המקורי שלכם. זכרו שחלק מההערכה שלכם תלוי ביכולת הניתוח והסקת המסקנות שלכם, ואת זה בדיוק המרצה שלכם בודק.

מה הם כללי הציטוט המקובלים?

על פי כללי הציטוט בעבודה אקדמית, עליכם לציין בסוף כל רעיון, תיאוריה או פסקה, איפה בדיוק מצאתם אותה. הסימון יתבצע על ידי אזכור שם המשפחה של החוקר וציון שנת המחקר בסוגריים. אם ישנם שני חוקרים, יש לציין את שמות שניהם. אם ישנם שלושה או יותר יש לציין בפעם הראשונה את שמותיהם, ובפעמים הבאים להזכיר את שם המשפחה של אחד מהם בתוספת המילים et al(או בעברית – ושות'). במקרים שונים עשוי המרצה להעדיף שימוש בהערות שוליים, ובמקרה זה תצטרכו לציין גם את שם הספר או המאמר, ואת העמוד הרלוונטי. בפרק הביבליוגרפיה המסכם את העבודה תכתבו את שמותיהם של כל הכותבים, לרבות ציון המאמר, שנת הפרסום שלו, הספר או המגזין מתוכו הוא לקוח ואף את ההוצאה לאור. כל דרך אחרת פשוט איננה מקובלת בעולם האקדמיה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה