שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2355
מאמרים: 7348
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

כיצד להיערך לעבודת הסמינריון


SeoMan

SEOMAN - קידום אתרים - SEO

www.SeoMan.co.il

SEOMAN - קידום אתרים

 
 

עבודת הסמינריון הינה האתגר הגדול ביותר שעומד בפני כל סטודנט או סטודנטית. כל אחד מאיתנו נדרש להגיש עבודות סמינריוניות בשנה האחרונה לתואר, בין אם יש לנו קישורי כתיבה או לא. עם זאת, כמו בכל דבר אחר, כאשר ניגשים לעניין בצורה הנכונה, ניתן ליהנות מהתוצאות הטובות ביותר, ולסיים את התואר בהצלחה. כפי שנאמר, "קשה באימונים, קל בקרב". באמצעות היכרות עם כל הדברים שעליכם לעשות כדי להיערך לכתיבה עצמה, תוכלו להקל על עצמכם את התהליך.

קשיים אפשריים של הסמינריון וכיצד להיערך אליהם

הקשיים הגדולים ביותר של הסמינריון זה הדברים הבאים:

·         האורך– הקושי בעיקר פסיכולוגי, משום שכשמתחילים את הכתיבה התהליך זורם די בקלות.

·         הציטוטים– מדובר בפריט מציק ביותר שהצוות האקדמי תמיד מקפיד עליו וגם יכול להוריד נקודות במידה ולא רושמים אותם בצורה נכונה.

·         ביבליוגרפיה– בערך כמו הציטוטים, רק עם קשיים נלווים: כל עבודה דורשת מספר מינימאלי של פרטי ביבליוגרפיה וגם הדרך הנכונה לרשום את הפרטים שלה.

·         תוצאות המחקר– מצב לא נעים שעלול להתרחש זה שתוצאות המחקר לא יתאימו למה שציפיתם. אך אין מה לדאוג, חשוב להציג את כל הנתונים בצורה הדרושה על פי נהלי האקדמיה, ואין שום סיבה שהציון שלכם ירד בגלל התוצאה השונה מהצפוי (יתכן שהוא אפילו יעלה).

דברים נוספים שכדאי לעשות על מנת שהעבודה תזרום

ככל שתשקיעו יותר בהיערכות לקראת כתיבת סמינריון, כך יהיה לכם קל יותר בתהליך עצמו. ההיערכות כוללת גם קריאה של כמה שיותר מידע בתחום אותו אתם חוקרים, וגם היכרות עם התחום בפועל, בעיקר כאשר המחקר שלכם פעיל (למשל, בתחום האנתרופולוגיה שבו בדרך כלל יוצאים לחקור תרבות שונה בשטח). בכל תחום יש את הדקויות שלו, שכדאי למצוא ולנצל בצורה פעילה ביותר.

כמו כן, כדאי מאוד להיות בקשר רציף עם המנחה\מרצה שלכם. יהיו להם תמיד טיפים שלא הייתם חושבים עליהם, פשוט בגלל שזו עבודת הסמינריון הראשונה או השנייה שלכם, בעוד שהם עברו והשתתפו בכתיבה של אינספור עבודות דומות. בנוסף, תמיד ניתן לפנות לעזרה של גורמים חיצוניים, במידה ואתם מרגישים אבודים לגמרי.

שיהיה בהצלחה בעבודת הסמינריון.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה