שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2536
מאמרים: 7568
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

להיות מנהל חשבונות בישראל


מיכל
 
 

לימודי הנהלת חשבונות

ניהול של עסקים מסוגים שונים כרוך בהרבה אספקטים שונים שאחד החשובים שבהם הוא העניינים הפיננסיים והכלכליים. כאן נכנסים לתמונה מנהלי חשבונות שהתפקיד שלהם הוא לעשות סדר בבלגן על ידי מעקב מדויק אחר כספים שנכנסים ויוצאים מבית עסק או חברה, ניהול כספים ותזרימי מזומנים ווידוא שכל המיסים משולמים כחוק. את המקצוע המבוקש הזה ניתן ללמוד בקורסים שונים להנהלת חשבונות, ולקבל בסופם תעודה שתעניק לכם את היכולת להיות מנהלי חשבונות, או לעשות קורסים מתקדמים בתחום.

להיות מנהל חשבונות בישראל

לימודי הנהלת חשבונות נלמדים בכמה וכמה מוסדות נבחרים ברחבי הארץ, כמו מכללות שונות ובתי ספר מקצועיים. הבסיס של הלימודים הללו הוא קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 בסיסי ומתקדם שבו לומדים על משכורות, תהליך חשבונאי שוטף, מושגי יסוד בכלכלה, חישובים של רווח והפסד ועוד. היקף הלימודים הוא כ-300 שעות, ועל מנת להתקבל אליהם, יש לעבור תנאי סף של 11 או 12 שנות לימוד, בהתאם למוסד שאתם בוחרים.

בתום קורס לימודי הנהלת חשבונות סוג 1+2, יהיה עליכם לעבור מבחן הסמכה מטעם משרד התמ"ת ולקבל ציון עובר. אם עוברים את המבחן, מקבלים תעודה של מנהל חשבונות סוג 1+2, מה שמהווה כרטיס כניסה לשוק העבודה. בנוסף, התעודה הזו מהווה תנאי קבלה להמשך לימודי הנהלת חשבונות סוג 3 שבו לומדים תחומים נוספים בעולם הפיננסי.

היקף הקורס של הנהלת חשבונות סוג 3 הוא כ-200 שעות, ובדומה לקורס הבסיס, גם בסופו יש מבחן שצריך לעבור. עם תעודת מנהל חשבונות סוג 3, ניתן להתחיל לעבוד ולקבל שכר גבוה יותר מאשר בלימודים הבסיסיים, וכן להיות חלק מהעולם הפיננסי הכולל מיזוגים, מטבע חוץ, ניירות ערך ועוד.

ניהול עסקים מתבסס במידה רבה על סדר במחלקה הפיננסית, מה שמצריך מנהל חשבונות מוסמך שיוכל לנהל את הספרים של חברות ובתי עסק כאלו ואחרים. עם לימודי הנהלת חשבונות, תוכלו לקחת חלק בעולם הזה, וללמוד מקצוע שישמש אתכם ויאפשר לכם לקחת חלק חשוב בעולם העסקים.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה