שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

לימודי אדריכלות - מה שמתחיל בציור נגמר בתכנון מבנה


רותם יונה

רותם יונה - יועץ שיווקי באינטרנט

 
 

רק אחת מהשאלות שאולי אנו נוהגים לדעת אודותיה הינה בעצם, מהי במה אנחנו רוצים לעסוק שנהיה בוגרים. ישנו אלו שמוצאים כיוון לשאלה הקיימת בגיל מוקדם והולכים איתה ועד לסוף. מספר לא מבוטל של פעמים ילדים ובני נוער אומרים, שהם חפצים בלהמצא אדריכלים.

אומנם לא מעט ילדים צעירים חולמים שיום יחיד הם ירוצו במגרשי הכדורגל, יטיסו מטוסים, או אולי יעמדו אל מול מצלמות הטלוויזיה והקולנוע. אך ילדים צעירים מגוונים חולמים גם לצעוד ברחוב מסחרי ולדעת, שאת המבנה ממול הינם תיכננו, ואת הבניין שליד הינם ככל הנראה עיצבו. זאטוטים רגילים להפעיל את אותו הדמיון ונדמה ואין מקצוע אשר בו הדמיון והיצירתיות נחוצים כמו באדריכלות, אדריכלות נוף או אפי' סגנון פנים, אחרי הכל, אפילו גדול הציירים, לאונרדו דה וינצ'י היה אדריכל, כי אחר דמיונו הפורה הינו היה מוכרח לחלק נוסף על כך לסקטור זה בוודאי.

שניה בזמן שהתחלנו להפעיל את אותו הדמיון ורגע עוד בטרם שנתכופף אל שולחן השירטוט ונתחיל לדאוג לתכנים, מומלץ לדעת, שבשביל להקרא אדריכלים, יש צורך להשכיל את אותו העסוק. לימודי אדריכלות הינם ככל הנראה מהלימודים היוקרתיים יותר מאחרים שנתפסים, גם אם קרה שהם עדיין נחשבים לאחד מהמקצועות הקשים יותר מאחרים ללמידה.

לימודי אדריכלות לתואר ראשון נלמדים בישראל הן כדלקמן באוניברסיטאות והן בשורה שהן מכללות. מדובר כאן על לימודים שעורכים כ-5 שנים בתואר המרכזי שלהם. פשוט לרכוש ידע באדריכלות ממש, אבל אפשר נוסף על כך להשתלם באחר מסויים מהתחומים הרבים שקיימים באדריכלות ולהתמחות בהם, למשל, עיצוב פנים, אדריכלות נוף, אדריכלות תעשייתית וכדומה. אנשים רבים משלבים רק את המקצוע אדריכלות יחד עם עיצוב פנים. בלימודי תואר מתקדם ניתן להתמחות בעניין אדריכלות כלשהו באורח ספציפי מעט יותר.

חשוב מאוד לקלוט, אדריכלים הם לא אחראים רק לתואר הפרוייקט באופן חיצוני או לחילופין למספר החדרים בכל נכס, למעשה על אדריכל לקחת בחשבון קריטריונים כאלה ואחרים כמו, הסביבה בתוכה מצוי הפרוייקט שבו הוא מתעניין, בשביל מה פרוייקט זה משמש, אלה צרכים הספציפיים רצויים לו, באיזה אופן לבחור רק את העשייה בעזרת הנהלים במקום, גדלים וכן המון פרטים לא גדולים וגדולים שבלעדיהם לא אפשרי לארגן פרוייקטים ובטח לא להגדיר את הפעילות לפועל.

לימודי אדריכלות כוללים בהם, לימודים ענפים מאוד, ששייכים לאיזה דבר שקשור בתחום. מדובר על לימודי אומנות, מדע, טכנולוגיה, ובפרט מעט יותר, מדובר אודות נושאים כמו למשל שרטוט, ציור, הנדסת בניין, לימודי סביבה, תיכנון ועוד. כמעט כל אלה אמורים להפוך את כל הסטודנטים באוניברסיטאות לאדריכלות, לאדריכלים ש באמתחתם ניסיון רב, כמעט בכל כל מה שיאפשר לעוסקים לעצב בניין או לחילופין אפקטים מדהימים מזה מעתה ואילך.

לימודי אדריכלות מספקים לתלמידים את כל מרבית היכולות והידע להגדיר לפועל, אחר מה שהדמיון שלהם מורה לאנשים אלו ולהגשים ככה את כל חלומם, לצעוד יום יחיד ברחוב הומה ולומר לעצמם, שאת הנכס הנ"ל הינם פיתחו, עיצבו והיו אחראים על בנייתו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה