שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

לימודי הנדסאי כתורמים לתעשיית ישראל


רוי חביב
 
 

מדינת ישראל הצעירה עברה מספר מהפכות תעשייתיות, ובעיקר הפכה מחברה אגרארית לחברה המתבססת על טכנולוגיה עילית שהיום נחשבת לקטר המוביל את הכלכלה הישראלית.
מסוף שנות השבעים של המאה העשרים החלו לקום בישראל תעשיות עתירות ידע שמבוססות על פיתוח של טכנולוגיות מתוחכמות בשטחים שונים. בתחילת דרכה הייתה התעשייה הצבאית חוד החנית של התעשייה בארץ ולצידה קמו מפעלים רבים נוספים שייצרו מגוון מוצרים. כך הלכו התעשיות והתפתחו במהירות וזכו תוך זמן קצר בשבחים ובפרסים בינלאומיים רבים.
ישראל הפכה ממדינה שעם הקמתה לא יכלה לספק מזון לאזרחיה, למדינה שעומדת בחזית הטכנולוגית בכל מבחן שהוא. כל זה לא היה קורה לולא הייתה תשתית מדעית וכוח אדם מתאים שיתמכו במהפך. תרמו לכך גם לימודי הנדסאי שהיו חלק מתכנית משרדי הממשלה השונים להכשרת כח אדם מתאים, וגם המסגרות הצבאיות שתרמו את תרומתן לתשתית כוח האדם. אגב, יחידות צבאיות שלמות ביססו את יתרונו האיכותי של צה"ל על נשק מתוחכם שדרש אנשים מתוחכמים.
מאחר ותקצר היריעה מלסקור במאמר זה את קורות התופעה הפנומנאלית של תעשיית היי טק הישראלית, נתמקד בעיקר בדרגת הביניים של תעשיה זו והיא דרגת ההנדסאים. צעירים רבים שואלים עצמם האם לימודי הנדסאי כדאיים והאם ניתן באמצעות לימודים אלה לבסס עתיד תעסוקתי ארוך טווח. התשובה לשאלה זו היא חיובית.
מתברר כי בשוק העבודה, הנדסאות היא אחד המקצועות המעשיים המבוקשים גם על ידי התעשיה ולכן גם על ידי הסטודנטים. הסיבות לכך רבות אולם העיקרית שבהם היא שכאשר סטודנט מסיים את לימודיו כמהנדס הוא בעצם עדיין לא טבל את ידיו בתעשייה עצמה. לעומת זאת סטודנט שמסיים לימודי הנדסאי עבר במסגרת לימודיו הכשרה מעשית ולכן הוא מבוקש מאד בעולם התעסוקתי. קשה למצוא בשוק העבודה הנדסאים מובטלים.
כל מי שסיים לימודי הנדסאי ובהמשך דרכו המקצועית ביקש להרחיב את השכלתו מצא שהדרך ללימודי הנדסה פתוחה בפניו וכל שנותר לו זה להשקיע שנה וחצי בלימודים (במקום שלוש), ולזכות בתואר מהנדס.
תעודת לימודי הנדסאי מסייעת ומקלה מאד על קבלת בוגרים למוסדות אקדמאיים, זאת, משום שהמוסדות האקדמאיים יודעים להעריך את הידע והנסיון הרב שצבר ההנדסאי במהלך לימודיו ועבודתו.

מאמר נוסף בנושא: בית ספר להנדסאים


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה