שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

לימודי משפטים


גיל הראל
 
 

ניתן לומר כי לאחרונה הפכו לימודי משפטים לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר. בשנים עברו ניגשו ללימודי משפטים אותם אלו שרצו באמת להיות עורכי דין ולעסוק במקצוע, אולם עתה תואר במשפטים מעניק נקודת התחלה משופרת לקריירות רבות ומגוונות, לאו דווקא בתור עורכי דין.
לימודי משפטים נהיו מאד אטרקטיביים גם בעקבות הדרישה ההולכת וגוברת למשפטנים בתחום ההיי טק אשר מתגמל בעין יפה משפטנים צעירים.

מה לומדים בלימודי משפטים?

לימודי משפטים משלבים הקניית ידע מעשי במשפט הישראלי, חקיקה ופסיקה, עם השכלה משפטית מקיפה, הכוללת את עקרונות היסוד של השיטה המשפטית, את עולם המושגים המשפטי, ואת השיקולים הערכיים והתהליכים החברתיים אשר מעצבים את פני המשפט.

מעבר לכך נלמדות גם שיטות משפט אחרות על בסיס השוואתי. בסיס רחב זה מאפשר לבוגרי הלימודים לעסוק במגוון רחב של תחומים: מחקר אקדמי, עריכת דין ושיפוט וגם בעיסוקים אחרים בהם ישנה תרומה להשכלה המשפטית.

מהם תנאי הקבלה ללימודי משפטים?

ניתן ללמוד משפטים באוניברסיטאות ומכללות שונות, כאשר כל מוסד מציב את תנאי הקבלה שלו. אך אם לדבר בהכללה, באוניברסיטאות תנאי הקבלה מחמירים יותר מאשר במכללות.

מה נדרש על מנת לקבל רישיון עריכת דין?

על מנת להפוך לעו"ד יש לעבור סטאז' של לפחות שנה במוסד אשר עוסק בעריכת דין ולכן יש לקחת בחשבון גם את התקופה הזו כחלק מתהליך הלימוד.

ככל שהציונים שלכם יהיו גבוהים יותר כך יגדלו הסיכויים שלכם להתקבל למשרד עו"ד יוקרתי יותר.
לאחר סיום תהליך ההתלמדות יש לעבור את בחינות לשכת עורכי הדין בכדי לקבל רישיון עיסוק בעריכת דין.

לימודי משפטים בחו"ל

מי שמתכוון לעבוד או לחיות בחו"ל, רצוי כי לא ייגש ללימודי משפטים בישראל היות ומערכות המשפט שונות מחברה לחברה, ומתרבות לתרבות. משפטן שהוכשר במדינה אחת אינו יכול לעסוק בתחום במדינה אחרת, אלא אם כן עבר הכשרה נוספת לשם הכרת מערכת המשפט המקומית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה