שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

לימודי משפטים לתואר ראשון


carmel
 
 

בעבור אנשים רבים לימודי משפטים הינם בגדר הגשמת חלום, והמקצוע אכן נמנה מזה עשרות שנים על תחומי הלימוד המבוקשים בארץ. באופן פרדוקסאלי, בשנים האחרונות מורגשת דווקא מגמת הקלה בתנאי הקבלה, וזאת בזכות פתיחת מסלולי לימוד נוספים במכללות. הלימודים לתואר ראשון במשפטים נמשכים כארבע שנים, ועל מנת לקבל הסמכה נדרשות גם שנת התמחות ועמידה בבחינות החיצוניות של לשכת עורכי הדין.

 

מה לומדים בתואר ראשון במשפטים

 

לימודי תואר ראשון במשפטים מתחילים במקצועות הליבה, ביניהם דיני משפט, זכויות אדם, משפט ותרבות, ומשפט חוקתי. בהמשך הדרך בוחרים התלמידים באחד מבין מסלולי התמחות, אשר משתנים בין מוסדות הלימוד השונים וכוללים בין היתר:

דיני משפט פלילי -  מסלול העוסק בעבירות על חוקי המדינה. דיני משפט אזרחי -  אלו דינים העוסקים בפתירת בעיות שבין האדם לחברה, והמסלול הכללי מתפצל לתת תחומים כדוגמת דיני נזיקין, משפחה, חוזים וקניין. דיני משפט מסחרי-  במסלול זה מתמחים התלמידים בדינים פנימיים של עולם התעשייה והמסחר, כגון ניהול חוזים, מיזוגים ושותפויות עסקיות. דיני משפט בינלאומי - תחום זה מתחלק למשפט בינלאומי מדיני ופרטי.

יש לציין כי סטודנטים רבים בוחרים ללמוד בחוג נוסף המקנה להם מסלולי התמחות נלווים, כדוגמת שילוב של לימודי משפטים עם מנהל עסקים, חשבונאות או שמאות מקרקעין.

 

אפשרויות תעסוקה בסיום התואר הראשון

 

לאחר סיום לימודי תואר ראשון במשפטים, כולל שנת סטאז' והצלחה בבחינות הלשכה, ניתן לעבוד כעורכי דין מן המניין ולייצג אנשים או גופים בפני בית המשפט. בדרך כלל מרבית מסיימי התואר מקדישים מספר שנים לעבודה כשכירים במשרד עורכי דין, ובהמשך בוחרים להפוך לעצמאיים , לשותפים במשרד, להשתלב בגופים וארגונים פרטיים וציבוריים, או לעבוד כיועצים. כמו כן, ניתן להמשיך לתארים מתקדמים במסלולים עיוניים ומחקריים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה