שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון


mlaoryehud
 
 

בכל הנוגע לבניית קריירה ופיתוח העצמי יש לשקול את הצעדים מבעוד מועד. כלומר, עוד לפני ההחלטה על בחירת מקצוע לימודי לתואר ראשון. יש לבחון את התחומים השונים המוצעים ובהתאם לכך לבדוק את שוק העבודה. כלומר, עדיף לבחור מקצוע לימודי שניתן להסיק שבטווח הרחוק תוכלו להתפרנס ולהתקיים ממנו. כמו כן, רצוי לבדוק מה התנאים לעבודה במקצוע או תחום מסויים.

למשל, אנשים רבים רוצים ללמוד לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון. הם יוצאים מתוך נקודת הנחה שלאחר לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון הם יוכלו להתחיל לעסוק בתחום זה. אולם, על מנת לעסוק בפסיכולוגיה באופן מקצועי וטיפולי או אירגוני יש ללמוד לימודי תואר שני. כמובן שניתן לעסוק בתחום הפסיכולוגיה באספקטים אחרים כבעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה. למשל כיועצים, חונכים ומלווים הן של אוכלוסיות קשות יום והן של אוכלוסיות הדורשות שיקום. כך שניתן להתחיל ולטעום מעבודה בתחום עוד לאחר התואר הראשון.

אולם על מנת להתפתח בתחום ולהגיע למשרות גבוהות, בין אם במוסדות טיפוליים, בקליניקה פרטית או במוסדות וארגונים רצוי להרחיב את הידיעה וללמוד לימודי תואר שני. מוסדות אקדמיים רבים מציעים לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון וכאשר בוחנים מוסדות לימוד יש לבדוק מספר פרמטרים:

- מיקום המוסד האקדמי.

- שעות הלימוד ומערכת השעות.

- הקורסים המוצעים.

- סגל המרצים.

- המוניטין של המוסד האקדמי בתחום הספציפי הנבחר ללימודים.

רק לאחר שנבדקו כל הפרמטרים הנמצאים לעיל, כדי להרשם למוסד האקדמי. יכול להיות שישנם מוסדות אקדמיים המציעים מסלולי לימוד תואר ראשון נוחים במיוחד, למשל לימודי ערב, או מסלול לימודים הנמשך יותר משלוש שנים כבדרך כלל ומאפשר לעבוד במהלך התואר הראשון.

כיום יותר מתמיד רצוי ואפשר לתכנן את מסלול החיים בצורה הנכונה ביותר, כך שתוכלו להגיע לקריירה מספקת ומתגמלת ולבחור בה בגיל המתאים. כל עוד ניתן באמת לבסס קריירה בצורה הנכונה. אולי לאחר שתלמדו לימודי תואר ראשון, תבחרו להמשיך גם ללימודי תואר שני ולמקסם את היכולות והפוטנציאל האישי שלכם. בתחום הפסיכולוגיה אפשר לשקול גם לימודי המשך כמו לימודי פסיכותרפיה או לימודי פסיכודרמה שמאפשרים לעסוק בתחום התמחות טיפולי מיוחד ומרתק.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה