שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2246
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

לימודי תרפיה באומנות


גלי פי

:)

 
 

פיסול, ציור צילום ועוד שלל נגיעות אומנותיות עומדות לרשות המטפל המוסמך על מנת לטפל בבעיות רבות. קורס טיפול באומנות לעיתים נועד עבור בעלי תואר ראשון עם התמחות קלינית מעשית, אך גם ניתן למצוא תנאי קבלה שונים, כך שכל קורס והתנאים הייחודים לו. לרוב בקורסים אלו נעשה שימוש מלומד בלימודי פסיכולוגיה, כך שבעצם מדובר על הרחבת תחום ההתמחות והיכולת להתכונן לטיפול יותר נקודתי עם כלים ספציפיים.

ארגז כלים

אין זה סוד שאומנות נועדה ליותר מקישוט החלל ולהעברת הזמן בנעימים, אלא היא מהווה גם כלי טיפולי פשוט ועם זאת מאוד יעיל. ברגע שיודעים לנתח סיטואציות שונות מתחום העשייה, נחשפים לגלות שלאומנות יש כוח לשחרר מחסומים, פחדים, לטפל בטראומות, לטפל בבעיות פיזיות, בעיות הנוגעות לקשב וריכוז, בעיות למידה, בעיות חברתיות, בעיות הנוגעות לביטחון עצמי והרשימה עוד ארוכה.

כלי חשוב

הביטוי העצמי שאומנות מציעה מאפשר לפתור קונפליקטים אישיים, לשחרר לחץ, לגלות מוקד של התנהגות בעייתית, לפתח כישורים יצירתיים וחברתיים, להגשים יעדים ועוד. הגדולה של קורס טיפול באומנות נתון לחוכמה בו הוא משלב באלגנטיות בין תחומים רוחניים לבין אמנות פלסטית. מדהים לגלות פעם אחר פעם כיצד רישום, ציור ופיסול עשויים לחבר אנשים אל האני הפנימי שלהם, להציף תחושת ואף לעזור לבטא חששות. כלי זה לא רק שעוזר להציף בעיות, (ומכאן שניתן להתחיל לטפל באופן ממוקד), אלא הוא גם מאפשר לתקן. כל זאת ועוד ניתן ללמוד בהרחבה כשניגשים לנישה של  לימודי תרפיה באומנות.

העשרה במסלול צרפיה באומנות

כאמור רבים ממסלולי לימודי תרפיה באומנות מצריכים בסיס של תואר ראשון, עם זאת כיום גם ניתן למצוא מסלולים אשר מציעים קורסים בנושא אשר מקנים כלים חשובים ומעשירים, אך אינם מספקים הכשרה בתחום. עם זאת מי שבוחר לפנות אל נישה זו זוכה להרחיב את ארגז הכלים הטיפולים, זוכה להכיר טכניקות נוספות ואף לחוות בעצמו תיקון אישי ע"י הכלי הנפלא שזמין לכל ונקרא אומנות. במסלול זה בעיקר בוחרים אנשי חינוך, יועצים חינוכיים, עובדים סוציאליים, גננות, מורות, מטפלות וכל אדם המבקש להרחיב את אופקיו.

נקודות זכות

בחירה של לימודי תרפיה באומנותבמסגרת קורס אשר אינה מקנה בסוף התהליך תעודת הכשרה, מטיבה עם הלומד הרבה יותר ממה שניתן לצפות. באופן שכזה הוא בעצם מקבל נקודות זכות בעת התמודדות על משרה חינוכית. כך למשל גננת שמחפשת מקום עבודה, תוכל להציג את היתרון שהיא מחזיקה גם בידע של טיפול ע"י אומנות ועל כן רוב הסיכויים שיעדיפו אותה על פני מועמדים אחרים ללא הכשרה זו.

ביצוע

לאחר שמסיימים קורס טיפול באומנות כל אחד רשאי לנתב ידע זה למקומות אחרים. אחת האופציות היותר פופולאריות היא עריכת טיפול בקבוצות. באופן שכזה ניתן להרוויח גם מתמיכה קבוצתית, ללמוד ממקרים שונים, להגביר את תחושת העניין ולהרגיש שמדובר יותר בחוג מאשר בפגישה טיפולית.

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה