שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

מבחן אמיר – מבנה ותכנים


 
 

מבחן אמי"ר הינו בחינה המיועדת להערכת רמת האנגלית של מועמדים ללימודי תואר ראשון באקדמיה. לבחינה זו מוקנית חשיבות רבה מכיוון שציונה קובע באם הנבחן יקבל פטור מלימודי אנגלית במהלך לימודיו, ובמידה שאינו זכאי לפטור יקבע הציון את מספר הקורסים שיידרש לקחת. לכן, מומלץ להשקיע בלימודים אלו ולזכור שקבלת ציון גבוה בבחינה יקל באופן משמעותי על מערכת השעות במהלך התואר הראשון. את לימודי ההכנה מומלץ לעשות בעזרת בתי ספר ומכונים המציעים קורס אמיר שמתמקד בדרישות ובתכנים הספציפיים של בחינה זו.

 

המבנה של מבחן אמיר

 

מבחן אמי"ר מורכב משלושה פרקים בעלי מבנה זהה, כולל עשרים ושבע שאלות ונמשך שבעים וחמש דקות. כול פרק מורכב משלושה סוגי שאלות: שאלות ניסוח מחדש - Restatements, הבנת הנקרא-Reading Comprehension  ושאלות השלמת משפטיים- Sentence Completions. חשוב לדעת כי אחד מפרקי הבחינה הינו לרוב פרק פיילוט שאיננו נכלל בציון הסופי. יחד עם זאת, מכיוון שאין אפשרות לדעת איזה מבין מהפרקים הינו פרק הפיילוט, יש להתייחס אל פתרונם של כול הפרקים באופן שווה.

 

סוגי השאלות בבחינת אמיר

 

להלן מספר דוגמאות לשאלות מתוך מבחן אמיר:

השלמת משפטים – שאלות אלו נועדו לבחון את הבנת השפה האנגלית, אוצר המילים ויישומו הנכון בתוך משפט, כאשר את התשובה הנכונה יש לבחור מתוך ארבע מילים אפשריות. שאלות ניסוח מחדש - בשאלות אלו נבדקת יכולתו של הנבחן להבין משמעות של משפטים, גם כשהם מנוסחים וכתובים במילים שונות. על הנבחן לבחור מתוך מספר אפשרויות את המשפט המביע באופן הטוב ביותר את הרעיון הקיים במשפט המקורי. שאלות הבנת הנקרא – שאלות אלו בודקות את יכולתו של הנבחן להבין את משמעות תוכנו של טקסט באנגלית. בדרך כלל מדובר בשני קטעי קריאה בנושאים כלליים שאינם דורשים ידע או היכרות מוקדמת, ולגבי כול קטע קריאה נשאלות כחמש שאלות.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה