שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

מה לומדים במסגרת לימודי מנהל עסקים?


תמר רובינא

תמר רובינא - פדגוגית ויועצת לימודים בכירה

 
 

 

אחד מן התארים המבוקשים היותר כיום על ידי צעירים הוא תואר במנהל עסקים. אחת הסיבות לכך היא שמקומות עבודה רבים מעדיפים בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים. הצצה חטופה במודעות הדרושים תגלה למסתכל מיד שאפשרויות התעסוקה הנפתחות בידי מי שברשותו תואר ראשון במנהל עסקים הן רבות ומגוונות. במאמר זה נסקור בקצרה מה בעצם לומדים במסגרת לימודי התואר ומהם מסלולי ההתמחות השונים.

מסלולי הלימודים במסגרת לימודי מנהל עסקים

לימודי מנהל עסקים מהווים הקדמה מצוינת לעיסוק בשלל תחומים הקשורים לסקטורים הבנקאיים השונים, לשוק ההון ולכל תחום אחר הקשור לפיננסים. המסלולים של התארים השונים בדרך כלל מתחילים בלימודים כלליים בתחום העסקים. מנקודת זינוק זאת ממשיכים הסטודנטים למסלולי התמחות הקשורים לניהול עסקי והמכינים אותם לשוק העבודה המעשי. אם בעבר לימודי מנהל עסקים שימשו בעיקר את אלו ששאפו להתקדם למסלולי ניהול במקום עבודתם, הרי שמסלול הלימודים הנהוג כיום של הכשרה כללית ולאחריה התמחות פותח את לימודי מנהל העסקים לכלל הציבור ומהווה אפשרות אטרקטיבית מאוד גם לצעירים בתחילת דרכם.

חומר הלימוד

לפני שנפתח בסקירת חומר הלימוד נסייג ונאמר שבכל אוניברסיטה ומכללה ישנם קורסים שונים והדגש מושם על אספקטים שונים של התמחות. למרות זאת, במרבית המוסדות האקדמיים והמכללות ילמדו הסטודנטים קורסים בחשבונאות, סטטיסטיקה, תורת המימון מאקרו כלכלה ומיקרו כלכלה. כיום גם מקבלים שימושי המחשב דגש רב בלימודים ועל כל התלמידים לעבור בהצלחה קורסים הקשורים לשימושים אלו. הקורסים שפרטנו נחשבים לקורסים כללים ועל הסטודנטים לסיים אותם בהצלחה על מנת לעבור למסלולי ההתמחות הפרטניים השונים.

לימודי התמחות ואפשרויות תעסוקה

למוסדות לימוד שונים יהיו מסלולי התמחות שונים שיאפשרו השתלבות מהירה בשוק העבודה. בין מסלולי ההתמחות הבולטים ניתן למצוא את המסלולים הבאים: התמחות בשוק ההון והכשרת יועצי השקעות ומנהלי תיקים בכירים, ניהול משאבי אנוש והכנה לתפקידי ניהול וארגון עובדים, ניהול ייצור, ניהול שיווק ולימוד ההיבטים השונים של אסטרטגיות תכנון שיווק ופרסום, ניהול מערכות מידע ומתן הכשרה בפיתוח ובחירת מערכות CRM . אלה רק חלק ממסלולי ההתמחות שמציעות האוניברסיטאות והמכללות השונות במסגרת לימודי מנהל עסקים.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה