שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

מהו עיצוב תעשייתי?


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

עיצוב תעשייתי הוא מקצוע בן למעלה ממאה שנה, יחד עם זאת, בשנים האחרונות הוא עולה ופורח, וחשיבותו עולה מאוד.

בשורה התחתונה אפשר לומר כי עיצוב תעשייתי עוסק בצורה החיצונית של כל מוצר שנמצא בשוק למכירה, אך למעשה בהגדרה זו יש פשטנות שלא לומר רדידות. עיצוב תעשייתי אינו רק האסתטיקה הוא הרבה מאוד דברים מעבר לה.

למה צריך עיצוב תעשייתי?

בני אדם הם יצורים רגשיים. למרות רצונם להאמין כי הקניות שלהם מושכלות, ונובעות מחשיבה שיכלית, מחקרים הוכיחו (והפסיכולוג ד"ר דניאל כהנמן זכה על כך בפרס נובל לכלכלה), כי בני האדם קונים מתוך שיקולים רגשיים. עיצוב תעשייתי פונה לאותו רגש, בכדי לגרום לאנשים לקנות את המוצר שאותו עיצב.

בשוק היום אין יותר מונופולים. כל מוצר שאנחנו רוצים לקנות – יש כמוהו לפחות אחדים בשוק, אם לא עשרות ומאות. התחרות על כיסו ועל כספו של הצרכן היא תחרות קשה מאוד, וכאמור, עוברת דרך ליבו. עיצוב תעשייתי הוא בדיוק אותה נקודה שגורמת לצרכן להתאהב במוצר ולקנות דווקא אותו, ולא אף אחד אחר מהמתחרים הרבים שלו בשוק.

מה כולל עיצוב תעשייתי?

עיצוב תעשייתי, אחראי על תדמיתו של המוצר, בכדי שיהיה יפה ואסתטי, יחד עם זאת הוא מכיל בתוכו הרבה מאוד עבודה של "מאחורי הקלעים". עיצוב תעשייתי, כשמו כן הוא, מעצב מוצרים שאמורים להיות מיוצרים בדרך תעשייתית, ולהימכר בכמויות גדולות של פריטים (לעומת עיצוב של פריט בודד או פריטים אחדים בלבד).

עיצוב תעשייתי צריך לקחת בחשבון את החומרים בהם משתמשים כדי לייצר את אותו מוצר, את הנדסת האנוש שאמורה להיות מוטמעת בו (מוצר שלא יהיה נוח בשימוש – לא יימכר!) את מבנהו, את משקלו ואת בטיחותו של המוצר. מכאן ברור כי עיצוב תעשייתי אינו רק צורתו החיצונית של המוצר, אלא נוגע בכל ההיבטים ממנו בנוי המוצר. למעשה, הוא זה שמקנה למוצר את אופיו הייחודי.

באיזה שלב של הפיתוח לפנות אל מעצב תעשייתי?

יש יזמים, מפתחי מוצרים ותעשיינים שעוסקים בפיתוח מוצר, ורק לקראת סוף התהליך פונים אל מעצב תעשייתי. אין שגיאה חמורה מזו! עיצוב תעשייתי צריך להיות חלק מפיתוח המוצר, מהשלבים הראשונים שלו. מעצב תעשייתי מקצועי בתחום, שיש לו וותק, יכול לתרום נקודות ראייה נוספות בעת פיתוח המוצר בהקשרים של שימוש בחומרים, הנדסת אנוש ועוד. הדברים נכונים לכל מוצר: ריהוט, תכשיט, טלפון, כלי נגינה, משחק לילדים, מכונית, אריזת מוצר מזון ועוד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה