שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

מכינה לרפואה - מקצה לקצה


דני שיקלוב
 
 

מקצוע הרפואה נחשב בעיני רבים מאיתנו  ליוקרתי מאוד כל שכן הרי כל אם פולני חולמת שבנה יהיה רופא. רופאים הרי תמיד נתפשים בעינינו כמצילי חיים, גיבורים אם תרצו. הוכחה לכך ניתן למצוא בסרטים וסדרות טלוויזיה רבות העוסקים ברופאים, בתי חולים ומרפאות פרטיות מסוגים שונים. משום יוקרה מקצועית זו רבים הם אלו החולמים להיות רופאים.

אם חלומכם הוא לעסוק בתחום הרפואה אך אינכם עומדים בדרישות הקבלה כנראה שתצטרכו להרשם למכינה לרפואה.  דרישות הקבלה עומדות סביב ציון השבע מאות במבחן פסיכומטרי וממוצע בגרויות באיזור המאה(!) כך שלמעשה השאיפה להתקבל ללימודי רפואה מציבה רבים בפני החובה לעבור מכינה לרפואה על מנת שיוכלו לעמוד בדרישות הסף. את המכינה כמו גם את לימודי התואר ניתן לעבור גם בארץ וגם בחו"ל. כדאי שתבדקו מהי האופציה הטובה ביותר עבורכם. במידה שאתם הולכים ללמוד רפואה בחו"ל תבדקו האם המכינה לרפואה בארץ מתאימה לכם והאם תצטרכו לבצע קורסי השלמה כלשהם אחר כך.

הביקוש ללימודי הרפואה הוא גבוה מאוד ובלי שום קשר לימודי הרפואה הם לימודים קשים הכוללים חומר לימודים רב ומשום כך דרישות הקבלה ללימודי רפואה הן גבוהות מאוד. היות שרבים לא עומדים בתנאי הקבלה , הם צריכים לעבור מכינה ללימודי רפואה.

מכינה לרפואה ניתן לבצע במספר מוסדות לימוד בארץ אך לא כל המוסדות האקדמיים שבהם ניתן ללמוד רפואה מכירים במכינות לרפואה שהתבצעו במוסד לימודים אחר. לכן כדאי לברר מהם ההסכמים בין מוסדות הלימוד ולוודא שמוסד הלימודים בו הולכים ללמוד את התואר מכיר בציוני המכינה במקרה שלא מבצעים את שניהם באותו המקום. ישנם כאלו המעדיפים ללמוד רפואה בחו"ל, אך גם ללימודי רפואה בחו"ל נדרשת בדרך כלל מכינה ללימודי מקצועות כמו פיסיקה וכימיה ולעיתים גם לימודי אנגלית משולבים בתוכנית הלימודים. חשוב לזכור כי לימודים בחו"ל  יהיו לרוב בשפה האנגלית ולכן חשוב לתרגל את כישורי האנגלית שלכם עוד לפני תחילת הלימודים.

אם גם אתם חולמים להציל חיים במשרה מלאה, רפואה הוא בהחלט המקצוע בשבילכם, בררו את דרישות הקבלה במוסדות הלימוד בארץ ובחו"ל והרשמו למכינה שתביא אתכם עד לתואר "דוקטור".


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה