שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

מקצוע ראיית החשבון בישראל


mlaoryehud
 
 

 

רואה חשבון בישראל, או בקיצור רו"ח, הינו מי שלמד חשבונאות במוסד אקדמי מוכר והוסמך על פי דרישות החוק לעסוק בתחום. תפקידו של רואה החשבון הינו לבצע בדיקות, ניתוחים וביקורות של דוחות כספיים ולספק חוות דעת עליהם. לשם כך יש צורך בידיעות מקיפות ומעמיקות בתחומים רבים, וביניהם בתחומי המיסים, החשבונאות, הכלכלה והמימון, וידע מסוג זה מושג בעיקר בעזרת לימודי תואר שני וראשון במוסדות אקדמיים מוכרים בארץ ובחו"ל. יש לציין כי ראיית החשבון הינה תחום עיסוק מבוקש, יוקרתי ורווחי, ואילו המוסמכים לעסוק בו יכולים לעבוד כעצמאיים או כשכירים במשרדי רואי חשבון ועורכי דין, וכן בחברות ובארגונים ציבוריים ופרטיים. 
 
ביסוסו בחוק של מקצוע ראיית החשבון 
 
במדינת ישראל הוסדר מקצוע ראיית החשבון בחוק רואי החשבון משנת חמישים וחמש של המאה הקודמת. בתקופה זו הוקם בפיקוחו של  משרד המשפטים ארגון מועצת רואי החשבון בישראל, שהינו ישות משפטית עצמאית למחצה בתחומי החשבונאות, והאחראית על הסמכת רואי חשבון ומתן רישיונות עבודה בתחום. על מנת להסמיך רואי חשבון הציבה המועצה מספר תנאים, הכוללים עמידה בבחינה של המועצה, תקופת התמחות בת שנתיים במשרד רואי חשבון מוכר,  ולימודי חשבונאות לתואר ראשון במוסד אקדמי מוכר. 
 
לימודי חשבונאות  בישראל 
 
בימינו, לאור הביקוש הרב, לימודי החשבונאות מוצעים על ידי מספר גדול של מכללות ואוניברסיטאות לתואר ראשון ושני. בדרך כלל תנאי הקבלה ללימודים אלו הינם מהגבוהים ביותר באקדמיה, אולם התנאים משתנים בין המוסדות  והפקולטות השונות. כמו כן, ניתן למצוא מגוון מסלולי לימוד חשבונאות המשלבים מסלולים נושקים כמו משפטים ומנהל עסקים. הלימודים מוצעים גם כלימודי ערב המתאימים לאנשים בעלי התחייבויות ועיסוקים במשך שעות היום, וחשוב לדעת שניתן לפנות ולזכות במגוון גדול של מלגות לימודים, אשר חלקן כלכליות, אחרות מוענקות על בסיס הצטיינות, וישנן גם מלגות המיועדות למגדרים מסוימים באוכלוסיה כמו לבני מיעוטים או תושבי הפריפריות.
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה