שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

מתכנת או מנהל רשתות? מה כדאי להיות


Anya

לימודי מחשבים במכללת IITC - מגוון רחב של קורסים מחשבים שונים: קורס טכנאי מחשבים, קורס מנהל רשתות, קורס MCITP ועוד! פנו אלינו לקבלת ייעוץ והכוונה!

 
 

 

אין זה סוד כי בעלי מקצועות מובילים בתחום ההיי טק נהנים ממשכורת טובה ומתנאי העסקה מעולים. מתכנתים, מנהלי רשתות או מומחי תקשורת נתונים עשויים להשתכר משכורות של כחמש עשרה אלף שקלים חדשים מידי חודש, כאשר סכום זה אף הולך ומאמיר, אם מדובר באיש מקצוע בעל וותק וניסיון. רבים מתלבטים אם לבחור בקריירה של מנהל רשתות או לעבוד כמתכנת מחשבים. מה כדאי לבחור? במאמר זה ננסה לסייע לכל אלו המתלבטים בשאלה זו.

מנהל רשתות הוא בוגר קורס MCITP, אשר עבר את בחינות ההסמכה של מיקרוסופט, יצרנית מערכות ההפעלה של מרבית שרתי המחשב בעולם. מנהל רשתות לומד במהלך קורס MCITPלהגדיר, לתפעל, לתחזק, לאבטח ולפתור תקלות ברשתות מחשבים ארגוניות מבוססות שרת. בארגונים רבים קיימות רשתות מחשבים כאלו. שרתי המחשב הארגוניים ממלאים תפקידים קריטיים בארגון, לרבות משלוח וקבלה של דואר אלקטרוני, גיבוי נתונים וגלישה באינטרנט. מנהל רשתות הוא תפקיד בכיר בארגון וכפופים לו כמה טכנאי מחשבים, שהם בדרך כלל בוגרי קורס טכנאי מחשבים.

מתכנת הוא איש מקצוע העוסק בכתיבת תוכנה. זהו תפקיד מאתגר מאוד, הדורש השקעה רבה. לא נדיר למצוא מתכנתי מחשבים העובדים ב"מרוץ נגד השעון", כדי להספיק ולהוציא גרסת תוכנה חדשה לשוק, במועד שנקבע על ידי ההנהלה. מתכנתים יכולים להיות בוגרי תואר במחשבים, בוגרי קורס תכנות במכללה או אקדמאיים, בדרך כלל מתחום של מקצועות מדויקים, שעברו הסבה מקצועית.

מה כדאי לבחור? ישנם כמה אלמנטים שכדאי לקחת בחשבון כאשר דנים בשאלה זו.

בטחון תעסוקתי. מקובל להניח שלמנהל רשתות בארגון יש יותר בטחון תעסוקתי מאשר למתכנת. הסיבה היא שכל ארגון צריך מנהלי רשתות גם בתקופה של האטה כלכלית, אחרת פשוט לא יוכל לתפקד. מצד שני, בתקופות של קיצוצים ומיתון, מקפיאות חברות רבות את פיתוחם של מוצרים חדשים ועל כן יכולות החברות הללו לקצץ בתקציבי התכנות, או במילים אחרות- לפטר חלק מן המתכנתים. גאווה וסיפוק. ישנם הסבורים כי מתכנתים, במיוחד מתכנתים בכירים, חשים שהם שותפים אמיתיים בפיתוח מוצרי החברה. על כן, יש להם תחושת סיפוק אמיתית מעיסוקם ותחושת גאווה מקצועית רבה. מנהלי רשת, מצד שני, אינם חשים כי תרומתם היא קריטית להתפתחותה של החברה, משום שהם עוסקים בעיקר בתחזוקת מערכות קיימות. נטייה אישית. ישנם האוהבים לשבת ליד מחשב, לתכנן את סדר יומם בעצמם ולתכנת קודים ואחרים- אוהבים עבודה דינאמית יותר, הכוללת "התרוצצות" בין מחשבים שונים, הפזורים בכל רחבי הארגון. לראשונים- עדיפה עבודת תכנות. האחרונים- יעדיפו מן הסתם ללמוד קורס מנהלי רשתות ולהיות מנהלי רשתות. משכורת. משכורתם של מתכנתים ושל מנהלי רשתות דומה למדי: בסביבות ה-15 אלף שקלים חדשים, מידי חודש. אבל כדאי לזכור: ככל שעולה הוותק של איש המקצוע, עולה גם המשכורת ומשתפרים התנאים הנלווים. אופק לקידום מקצועי. בדרך כלל הופכים להיות מנהלי רשתות לאחר לימוד קורס מנהלי רשתות, הידוע גם בשם קורס MCITP. קורס כזה, בתורו, מגיע לאחר לימוד קורס טכנאי מחשבים. מנהל רשתות מנוסה יכול להתקדם וללמוד קורסים מתקדמים בתקשורת נתונים, כמו למשל קורס CCNA, קורס CCNP  או קורס CCIE. קורסים אלו יקנו למנהל הרשתות הבנה מעמיקה בתחום תקשורת נתונים ויכולים להזניק את משכורתו כלפי מעלה בצורה משמעותית מאוד. מתכנתים, מצד שני, יכולים לשמש בהמשך דרכם המקצועית כמנהלי צוותים או מנהלי פרויקטים, וגם במקרים אלו מדובר על תוספות שכר משמעותיות מאוד.

 

אז מה באמת כדאי לבחור? אם שקלתם את הקריטריונים לעיל ולא הגעתם לכדי החלטה, אל תתייאשו. אינכם אמורים לקבל החלטה מהירה או פזיזה. כדאי לעשות מספר דברים. בקשו מנציגי מכללה טובה ללימודי מחשבים לאפשר לכם להשתתף במספר שיעורים לדוגמה, במהלך קורס MCITP  או קורס תכנות כלשהו. הדבר יסייע לכם "לחוש מקרוב" את התחום ולגבש את נקודת המבט האישית שלכם. בנוסף, בקשו לשוחח עם מורים בקורסים הללו ושתפו אותם בהתלבטויות שלכם. כמו כן, כדאי מאוד גם להתייעץ עם חברים, מכרים או קרובי משפחה העובדים כמנהלי רשתות או כמתכנתים בארגונים שונים במשק. אנשי מקצוע אלו יכולים לייעץ לכם כיצד כדאי לכם לבחור. יתכן ואף יזמינו אתכם להתלוות אליהם למשרד, כדי לראות כיצד נראה יום עבודה טיפוסי במקצוע שלהם. אם יציעו לכם הזדמנות כזו, קחו אותה "בשתי ידיים".

כל מקצוע שתבחרו ללמוד, יהא זה קורס מנהלי רשתות, קורס מתכנתים או אפילו קורס טכנאי מחשבים- הקפידו ללמוד במכללה טובה ואיכותית. עניין זה מהווה יתרון עצום בקבלה לעבודה. אחרי הכול, תמיד תוכלו, בהמשך דרככם המקצועית, להחליט על קורס מקצועי מתקדם שיאפשר לכם להתמחות בתחום ספציפי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה