שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

פסיכומטרי ובגרויות בדרך לתואר ראשון


 
 

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בישראל נקבעים על ידי המוסד המלמד, ומתבססים על מספר קריטריונים אשר המרכזיים מביניהם הם ציוני פסיכומטרי ובגרויות. חשוב לדעת שתנאים אלו משתנים באופן ניכר בהתאם לביקוש עבור המוסד האקדמי והפקולטה בה אתם מעוניינים ללמוד, לכן לפני ההרשמה מומלץ לברר את תנאי הקבלה במספר פקולטות ומוסדות.

 

האם לבחור במוסד מקל או מחמיר?

בדרך כלל מציעות המכללות תנאי נוחים יותר לנרשמים, אם מבחינת ציוני הפסיכומטרי או ממוצעי בגרויות, וזאת לעומת תנאי הקבלה לאוניברסיטאות שהינם מחמירים יותר. עם זאת, הלימודים באוניברסיטאות מבוקשים יותר, בין היתר בשל סבסוד המחירים ובזכות איכותו של צוות ההוראה. מכאן שהתשובה לשאלה באיזה מוסד לבחור הינה אישית ותלויה בתוכניותיכם לאחר הלימודים. יש לקחת בחשבון שלימודים במוסד מוכר ומכובד יפתחו בפניכם יותר דלתות, הן בהמשך הדרך לתארים מתקדמים והן ככרטיס כניסה למקומות עבודה רבים. אולם בעזרת עבודה קשה, יצירתיות ואכפתיות, ניתן בהחלט לבנות קריירה מכובדת גם אם למדתם במוסד פחות יוקרתי ומבוקש. 

 

תנאי קבלה מקלים ללימודי תואר ראשון

במרבית המוסדות להשכלה גבוהה לא יוותרו לכם על בגרות מלאה ועל בחינת הפסיכומטרי, למעט החריגים הבאים:

האוניברסיטה הפתוחה איננה מציבה תנאי קבלה למעוניינים ללמוד במסגרתה. זאת מתוך גישה שהסינון יתרחש באופן טבעי במהלך השנים, ומי שלא יעמוד בדרישות החוג אליו נרשם לא יזכה לסיים את לימודיו. ישנם מסלולים מיוחדים לבני שלושים ומעלה הפוטרים מהצגת תעודת בגרות. לימודי מכינה יכולים במקרים רבים להוות תחליף לתעודת הבגרות, אך לא עבור ציוניהפסיכומטרי. קיימים מקרים חריגים בהם האוניברסיטה מאפשרת לאינדיבידואלים להתקבל ללא בגרויות או ציוני פסיכומטרי הולמים, וזאת בזכות ניסיון עבר, כישורים יוצאי דופן או לימודים קודמים. ישנן מספר מכללות שאינן דורשות מתלמידיהן תעודת בגרות או ציון פסיכומטרי.

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה