שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

צו ראשון ומבחני צו ראשון, איך העסק עובד?


 
 

 

מבחני צו ראשון הינם מבחנים פסיכוטכניים שיקבעו במידה רבה את עתיד שירותכם בצבא הגנה לישראל. אם אתם מכוונים ליחידות מובחרות כמו גם לשירות איכותי שיוכל לסייע לכם בהמשך דרככם, רצוי מאוד שתדעו מה בדיוק ממתין לכם. אז אם גם אתם נמנים על אותם עשרות אלפי שהמאמר הזה מכוון אליהם, קחו כמה דקות של הפסקה רטנה וקראו היטב את השורות הבאות.

צו ראשון, מה מחכה לי?

שאלת השאלות של כל תיכוניסט ממוצע היא מה בדיוק קורב שם, ולמה אני צריך להתכונן. התשובה לכך אינה מורכבת למדי אך היא בהחלט לא פשוטה. ראשית ועם הגעתכם ללשכת הגיוס שנקבעה לכם, תצטרכו להמציא את כלל המסמכים אותם התבקשתם להביא דרך אותו צו ראשון: בדיקות רפואיות, בדיקות עיניים ועוד. במקביל תעברו סדרת בדיקות פנימיות שתכלולנה בדיקות שתן ושאר עניינים רפואיים כמו בדיקות עיניים ועוד.

צו ראשון, מעבר לבדיקות

לאחר שסיימתם עם העניין הפיזי, עכשיו הגיע הזמן לחדד קצת את תאי המוח. בשלב מסוים ביום הארוך של צו ראשון תתבקשו לעבור מספר מבחנים פסיכוטכניים. מבחנים אלו יכללו מבחן מילולי, מבחן צורני, מבחן טכני וכמובן כמה שאלות במתמטיקה כדי שלא יהיה יותר מדי משעמם... בין לבין תתבקשו לעבור ראיון אישי בו הצבא ישמע קצת אודותיכם. התשובות בראיון יעברו הלימה יחד עם שאר הנתונים ולאט לאט יגובש הקב"א שלכם, כלומר, קבוצת איכות.

מהרגע שקיבלתם צו ראשון עד ליום ההגעה אל היעד לעיתים יעברו מס' חודשים. הזמן הזה הוא הטוב ביותר להכין עצמכם ליום הגדול ולעבוד על שיפור איכותו של הקב"א. צו ראשון הוא בעל משמעות רבה ואין רושם טוב יותר מהרושם הראשון. הצבא מחכה ובודק אתכם, קחו בחשבון שבמידה רבה אתם העתיד שלו. במדיה ואתם מתכננים על עתיד משובח הכנה לצו ראשון היא הצעד שראשית תעשו. 

 

מוגש כשירות לציבור על ידי לחמן בגרות ופסיכומטרי


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה