שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7604
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

קריירות מתקדמות במנהל עסקים


שירה דרורי

שירה דרורי לסטודיו קורן דור תוכן שיווקי, שיווק באינטרנט, בלוגים, ניוזלטר, כתיבה שיווקית, מאמרים, הדרכות שיווק בפייסבוק

 
 

כיום, שוק העבודה הופך תחרותי יותר ויותר ויוצר מספר מגמות חדשות, אליהן מנסים להתכונן הקרייריסטים של המחר. מצד אחד, חברות מוצאות את עצמן במשברים ניהוליים זקוקות נואשות לאנשי מנהל עסקים מקצועיים, ומצד שני מחפשי הזדמנויות עסקיות וקרייריסטיות מחפשים את ההזדמנות הבאה שלהם לפרוץ ולהתפתח.

מנהל עסקים הוא תחום שנחשב פרקטי ביותר, ומהווה עולם של כסף רב והזדמנויות עבודה מתקדמות לאנשים רבים. זהו תחום שמאפשר עם מעט ניסיון וראש עסקי טוב, להגיע תוך זמן קצר לתפקידי מפתח וליהנות מקריירה מתקדמת בארגונים הגדולים ביותר שיש. משכורות עתק ומגוון רב של תפקידים מחכים לבוגרי מנהל עסקים שימצאו את התושייה להתמיד ולהתפתח בתחום זה.

יתרון מובהק על פני מקצועות פרקטים אחרים
כיום, כבר לא מספיק ללכת וללמוד לפי תחושות הלב, והרצונות של אמא ואבא או סבא וסבתא. כאשר אנחנו בוחרים מקצוע ותחום לעסוק בו בשארית חיינו, אנחנו מפקטרים גורמים נוספים כמו הבטחת הכנסה, יוקרת התפקיד, הזדמנויות עסקיות, גובה המשכורת ואופציות קידום. כאשר מבצעים אבחנה מדוקדקת והשוואה מלומדת ניתן לראות כי מנהל עסקים הוא בין התחומי המובילים לאדם אשר רוצה להתקדם כמה שיותר מהר וכמה שיותר רחוק. אדם העוסק במנהל עסקים לא רק נהנה ממשוכורת גבוהות בהרבה מן הממוצע, הוא גם נהנה מיוקרת תפקיד שלא ימצא בתחומים אחרים. אנשי מנהל עסקיםש רק סיימו לימודיהם, בגלל האופי הניהולי של המקצוע אותו למדו, מגיעים מהר מאוד לתפקידי מפתח בחברות קטנות וגדולות, וארגונים עתירי תקציבים. אלה נהנים ממשוכרות גבוהות ומתפקידים מגוונים במסגרתם הם מנהלים עשרות ולפעמים מאות עובדים.

נתיב הצלחה אל תחום ההי טק
בעוד בשאר מקצועות ההי-טק כמו מהנדסים ואנשי חומרה, אשר לא נהנים מההטבות של דרגי הניהול, ומהבטחות ההכנסה והקריירות שמובטחות למנהלים בלבד, בוגרי מנהל עסקים נהנים מיתרונות רבים בתחום ההי-טק אליו כה רבים שואפים להגיע בדרכים כאלה ואחרות. רבים העוסקים במנהל עסקים יעדיפו להשתלב בחברות ההי טק ולצבור בהן ניסיון, וללמוד את האוריינטציה העסקית של הגוף בו הם עובדים ולהתקדם מהר מאוד אל תפקידים בכירים. מנהל עסקים טוב ידע מהר מאוד לרכוש ידע וניסיון בצורה אינסטנקטיבית וטבעית במוצרי החברה, תהליכי החברה, פיתוחים שונים וחיבורים לתעשייה. הרבה מאוד ממנהלי העסקים בחברות גדולות התחילו את דרכם באותה החברה במסגרת עבודה סטודנטיאלית במהלך לימודיהם, וברגע שסיימו התקדמו מהר מאוד אל מעלה סולם הדרגות. הצמיחה בתחום זה נעשית בקצב מסחרר ודרוש אופי חזק ונשכני לאיש מנהל עסקים המחפש להגיע מהר מאוד לתפקיד בכיר.

אפשרויות העבודה במנהל עסקים הן רבות משניתן לדמיין, ותחום זה נוגע כמעט לכל עיסוק בחיינו. כאשר השילוב והגיוון הוא אינסופי, לא פלא שרבים בוחרים להכנס לתחום זה ולהתפתח בו וממנו. תפקידים לדוגמא:

מנהלי מוצר
עבודה במחלקות השיווק, במסגרתה עוסק המנהל בתחומי השיווק במדיות השונות, שילוב עם התעשייה בהיי-טק ובתעשייות השונות.


מנהל לקוחות
מנהל עסקים עוסק לא רבות בניהול יחסי גומלין עם לקוחות עם חשיבות לחברה. תפקיד המנהל הוא ליצור שותפויות ואינטראקציה חיובית עם גורמים שונים אשר לחברה יש עניין בהם, ולנהל את התקשורת והעבודה עימן. זהו תפקיד בעל אופי יזמי ופיתוח, אשר דורש ניסיון קודם וממנו ניתן לצמוח לתפקידי מפתח רבים.

פיתוח עסקי
אדם העוסק במנהל עסקים יכול לבחור לעסוק בתפקידי סמנכ"ל וניהול בכירים, ולנהל תיקי לקוחות בכירים או שותפים עסקיים. לפתח וליזום את פעילויות החברה השונות.


 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה