שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

ראש בראש: בגרויות מול מבחן אמי


 
 

 

השלמת בגרויות באנגלית יסייעו לכם להוציא ציון גבוה יותר במבחן אמת המידה – מבחן אמי"ר. מדובר באחד המבחנים היותר חשובים שאומץ בשנים האחרונות על ידי רוב המכללות בארץ. מבחן אמי"ר הינו מדד ראשוני ומוחלט לחלוקת קבוצות הלימוד של אנגלית.

מה קרה לפסיכומטרי?

בכל הנוגע לדרישות הקבלה של המכללות בארץ, ישנו הבדל לא קטן בהשוואה לאוניברסיטאות. הדבר בא לידי ביטוי בתנאי הקבלה בעוד שהאוניברסיטאות אינן מתפשרות על ציוני בגרויות ופסיכומטרי, במכללות יהיה נוח יותר להתקבל ללא אחת מהדרישות הנ"ל. כדי להציב בכל זאת סינון ראשוני ומיון נכון נכנס לתמונה מבחן אמי"ר.

בניגוד למבחני בגרויות באנגלית, מבחן אמי"ר הינו מבחן ממוחשב, אדפטיבי, הווה אומר מבחן שבו השאלות ניתנות לנשאל דרך תשובתו האחרונה. ציון המבחן בע בין 50 ל-150 כאשר 134 הוא פטור מוחלט באנגלית. בגרויות באנגלית, גם אם מדובר בחמש יחידות לימוד ובציון גבוה, אינן מספקות את הפטור הנכסף.

הלמידה למבחן אמי"ר מול בגרויות באנגלית שונה לחלוטין. מהות המבחן כאמור איזה זהה ומכאן שמבחני בגרויות מול בוחנת, דף בחינה ועט אינם יכולים להיות דומים לישיבה מול מחשב. אך הרעיון מן הסתם, זהה. מדובר כאמור באנגלית. ואנגלית כמו כל שפה אחרת, לומדים בצורה אחת.

בגרויות באנגלית, למידה נכונה

מעבר לקורס השלמת בגרויות אותו לבטח תצטרכו, בגרויות באנגלית תסייענה לכם להתקבל למוסד הלימודים המבוקש. אחת הדרישות היותר ברורות הן מצד האוניברסיטאות והן מצד המכללות היא בגרויות באנגלית ובמתמטיקה, כאשר הציון של שתי הבחינות אמור להיות גבוה ולכלול מינימום של 4 יחידות לימוד.

אז מדוע המכללות מעדיפות בגרויות על פסיכומטרי?

מכללות רבות בארץ הגשימו את הדרישות לגבי הפסיכומטרי אולם הדרישה לציוני בגרויות גבוהים נשארה קבועה ואיתנה. גם אם מדובר במכינה אותה מכללה מציעה, עדיין, בגרויות במתמטיקה ובאנגלית נשארו תנאי ברור לקבלה עבור כל מסלול לימודים כזה או אחר.

 

מוגש כשירות לציבור על ידי לחמן בגרות ופסיכומטרי


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה