שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים אקדמאיים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים אקדמאיים
 

שילוב תואר שני בחינוך עם עבודה


רונית מידן

רונית מידן

 
 

מי שרוצה לקחת חלק במערכת החינוך יכול לבחור באחד מתוך מגוון המסלולים המוצעים כיום במכללות ובאוניברסיטאות השונות בארץ. לימודי תואר ראשון בחינוך מושכים אליהם רבים כבר שנים רבות, רבים הרואים את עצמם חלק בלתי נפרד ממוסדות לימודיים וממסגרות חינוכיות פורמליות או בלתי פורמליות. גם הלימודים במסלול תואר שני בחינוך נחשבים למבוקשים ולא רק על ידי בעלי תואר בתחום זה. לימודי התואר השני בחינוך מאפשרים לבוגריהם להשתלב במגוון רחב מאד של מסגרות ולעסוק בתחום באופן ישיר או באופן עקיף.

מה מציע במסגרתו מסלול תואר שני בחינוך

לימודי תואר שני בחינוך מתמקדים בכמה תחומים הקשורים בחינוך. הם מתמקדים בתחום ההוראה עצמה, בתחום מנהל החינוך, בתחום ניהול מערכות חינוך למיניהן, בתחום החינוך המיוחד וגם החינוך הסביבתי וכן במדיניות החינוך. לימודים אלה, המציעים תעודת תואר שני בסיומם, מאפשרים להתמקד בתחום אחד על מנת לעסוק בו בהמשך וכדי לקבל את ההכשרה הטובה ביותר בו. במרבית מסלולי לימוד תואר שני בחינוך ניתן לבחור בהתמחות בייעוץ חינוכי, בניהול מערכות חינוך שונות, בחינוך מיוחד וגם בחינוך סביבתי. כל אחת מהתמחויות אלו מספקת לסטודנטים הבוחרים בה מגוון רחב של כלים ושיטות עבודה כחלק בלתי נפרד מהמקצוע עצמו.

מי יכול להתקבל למסלול תואר שני בחינוך

תנאי הקבלה למסלול לימודי זה שונים בכל מקום, אולם באופן כללי, נדרש מכל סטודנט המעוניין להשתלב בהם להיות בעל תואר ראשון, שאיננו בהכרח תואר בחינוך, וכן עם ציונים גבוהים. חשוב שיהיה זה גם מישהו עם ניסיון בתחום החינוך, מישהו שעבד בפועל מספר שנים במערכת החינוך ובעיקר בהוראה, ניסיון ממנו יוכל להפיק לו מעט במהלך לימודי התואר השני. 

באילו מסגרות ניתן להשתלב בתום הלימודים

בוגרי מסלול תואר שני בחינוך יכולים להשתלב במגוון רחב מאד של מסגרות בהתאם להתמחות שבה הם בחרו. בוגרי מסלול תואר שני שבחרו להתמקד בחינוך מיוחד, יכולים להשתלב במסגרות חינוכיות שונות המיועדות לילדים בעלי צרכים מיוחדים, בין אם מדובר במסגרות הקשורות לחנוך הרגיל או כאלו המתמקדות אך ורק בחינוך המיוחד עצמו. בוגרי המסלול המתמחים בלימודי התרפיה למשל, יכולים לשמש כמטפלים לכל דבר, מטפלים העוסקים בתרפיה באמנות ומשלבים לצד הטיפול את תחומי האמנות השונים (מוסיקה, ציור, תנועה וכדומה).

בוגרי מסלול תואר שני בחינוך הבוחרים להתמקד בתחום הייעוץ החינוכי יכולים להשתלב, בתום הלימודי ולאחר קבלת התעודה, בבתי הספר כיועצים חינוכיים. במסגרת זו הם יכולים לסייע לתלמידים ולבני משפחותיהם בשעה שהם נאלצים להתמודד מול אתגרים לא פשוטים. הם יכולים לסייע גם למורים עצמם ובכל מקרה של בעיה כלשהי הקשורה לבית הספר. בוגרים בעלי תואר עם התמחות בניהול מערכות חינוך יכולים להתמקד בפן הניהולי של מערכת החינוך ולהשתלב במסגרות לימודיות שונות כמנהלים או בתפקידים בכירים אחרים.khnusho


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה