שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7584
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים בחול
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים בחול
 

להתארגן נכון לקראת לימודים בחו"ל


mlaoryehud
 
 

היציאה אל לימודים בחו"ל מהווה ללא ספק צעד משמעותי המשלב לימודי מקצוע עם הנאה וחוויה תרבותית יצאת דופן. ואולם, הבחירה וההתארגנות לקראת הלימודים אינן פשוטות, ומורכבות משורה ארוכה של נתונים הדורשים בדיקה והכנה.

בחירת מדינה

לאחר שהחלטתם מה אתם רוצים ללמוד, הבדיקה הראשונה שיש לבצע נוגעת למדינת היעד. בחירה זו מורכבת ממספר רב של שיקולים כדוגמת השפה המדוברת במדינה, עלויות שכר הלימוד והמחייה בה, אפשרויות עבודה בחו"ל, מרחק טיסה מהארץ, האקלים, התרבות ואיכות השירותים הבריאותיים.

בחירת מוסד אקדמאי

לאחר שבחרתם מדינה עליכם להחליט באיזה מוסד אקדמי אתם מעוניינים ללמוד. כאן עליכם לשקול את איכות המוסד ותוכניות הלימוד שבו, משך הלימודים, המיקום הגיאוגרפי, מעונות ואפשריות העבודה במוסד. כמו כן בדקו אפשרויות ללימודים באנגלית, הימצאות סטודנטים ישראלים נוספים, את תנאי הקבלה למוסד והאם התואר המוענק בתום הלימודים מוכר בישראל.

סידורים בירוקראטיים

לאחר שנבחר מוסד הלימוד יש להתחיל בהליך ההרשמה אליו, הכולל מילוי טפסים, תשלומי דמי הרשמה, עמידה במבחני קבלה שונים ולעיתים ראיון אישי. כמו כן, עליכם לדאוג להוצאת ויזת סטודנט בשגרירות המדינה לכל משך הלימודים, ולהסדיר את מצבכם מול הרשויות בארץ מבחינת ביטוח בריאות, שירות מילואים ורשויות המס.

להכין את הקרקע

לפני ההגעה אל מדינת היעד חשוב לארגן מראש מקום מגורים החתום בחוזה, מקום עבודה במידת הצורך, להכיר את מערכת התחבורה באזור הלימודים, לרכוש כרטיס טיסה, לקנות מוצרים הנדרשים לשהייה, ובאופן כללי להכיר כמה שיותר את המדינה, תרבותה, מקומות הבילוי ואפשריות הטיול בה.

ביטוח בריאות

חשוב לדעת כי בעת היציאה אל מרבית המדינות יש לארגן ביטוח בריאות פרטי. בדרך כלל עדיף לרכוש את הביטוח בישראל בחברות המספקות ביטוח מוכר במדינת היעד, וזאת מפני שביטוח בריאות מהארץ הינו זול ומקיף יותר בהשוואה לביטוח נרכש בחו"ל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה