שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7584
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים בחול
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים בחול
 

לימודי רפואה במזרח ומערב אירופה - מידע חיוני


aditagold

תכשיטי זהב | קניית תכשיטים און ליין - עדיתאגולד

 
 

מדי שנה אלפי תלמידים מחליטים ללימוד רפואה בחו"ל, רבים מהם בוחרים יעדים במדינות שונות באירופה. רוב המוסדות הללו יש תוכניות לימודים שאורכם כ 6 שנים ולאחר מכן יש התמחות וברחבי אירופה. עם זאת, חשוב לדעת כי קיים הבדל מהותי בין בחירת מוסד אקדמי במזרח אירופה או במערב אירופה. ההבדלים נמדדים בעלות הלימודים ובעלות המחיה, באופי הלימודים ובשפה בה הלימודים מתקיימים.

 

שפת ההוראה במוסדות השונות

 

הבדל מהותי אחד בין תואר רפואי במערב אירופה למזרח אירופה הוא שפת הלימוד. מדינות מזרח אירופה המציעות תוכניות חינוך רפואי לסטודנטים זרים באנגלית כוללים את צ'כיה, פולין, רומניה, סלובקיה, רוסיה, הונגריה, אוקראינה, לטביה, מולדובה וליטא. התוכניות פתוחות ומושכות סטודנטים זרים מכל רחבי העולם, כולל יפן, ארה"ב, סקנדינביה, ישראל וגרמניה. לעומת זאת, מרבית המדינות במערב אירופה, כגון גרמניה, צרפת, איטליה או ספרד, הלימודים מתקיימים בשפה המקומית. עם זאת, גם במערב אירופה ישנם מספר מוסדות שניתן ללמוד בשפה האנגלית, למשל איטליה, קפריסין וכמובן אנגליה.

 

דרישות הקבלה עבור תוכניות שונות

 

הסיבה העיקרית מדוע תלמידים רבים בוחרים ללמוד רפואה באירופה טמונה בדרישות הקבלה הקשות במדינתם. באופן כללי, על מנת להתקבל לבית הספר לרפואה במערב ובמזרח אירופה אתם זקוקים לתעודת בגרות מלאה ולעבור את בחינת הקבלה למוסד הלימוד, אשר בוחנת את הידע שלכם במקצועות כמו: פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, פיזיולוגיה ואנטומיה. בנוסף, מוסדות רבים דורשות גם ראיון אישי עם המועמד, ואם יש צורך, הם בודקים את רמת השפה של המועמד. חשוב לציין גם שלכל מוסד לימודים יש ​​את דרישות הקבלה משלה, וחשוב לעשות מחקר כדי להבין מהן אתם דרישות קבלה.

 

עלות הלימודים הרפואיים במערב ובמזרח אירופה

 

אחד השיקולים העיקריים בבחירת מדינה ואוניברסיטה במערב או במזרח אירופה, הוא עלויות שכר הלימוד והוצאות המחיה. לדוגמה, ברוב המדינות במערב אירופה יש סבסוד של שכר הלימוד ועלות המחיה היא נמוכה יחסית. אפשר גם לקבל מלגות במדינות מחלק מהמדינות מערב אירופה, ובנוסף מותר גם לעבוד במהלך הלימודים. יש לזכור כי החינוך הרפואי הוא אינטנסיבי ומאוד תובעני, ולשלב אותו עם עבודה יכולה להיות דבר מאתגר במיוחד. לעומת זאת, במזרח אירופה שכר הלימוד נע בין 4 ל -15 אלף דולר בשנה, אך הוצאות השכירות נמוכות מאוד, ועומדות על 400 דולר בממוצע לחודש. הסיכוי לזכות במלגה הוא נמוך יותר מאשר במערב, ובנוסף זה יכול להיות כמעט בלתי אפשרי לשלב עבודה במהלך הלימודים. יש לציין כי העלויות משתנות בהתאם לדרישות המוסד האקדמי ולפי עלות המחיה בארץ ובאזור. לדוגמה, הוצאות המחיה הם לעתים קרובות הרבה יותר יקרות באוניברסיטה בערים הגדולות לעומת אוניברסיטאות הממוקמות מחוץ לעיר.

 

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה