שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים בחול
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים בחול
 

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל


 
 

למרות שנות הלימוד הרבות, תנאי העבודה הקשים והמשכורת שאיננה גבוהה בשנים הראשונות, יוקרתם של ענפי הרפואה לא עומעמה ועדיין קיים ביקוש רב ללימודים אלו בקרב האוכלוסייה. יחד עם זאת, לימודי הרפואה אינו מתאימים לכל אחד, לא רק בשל ההקרבה האישית והנכונות לשרת ולטפל, אלא מהסיבה כי תנאי קבלה לרפואה הינם מהקשים והגבוהים בארץ. 

 

תנאי קבלה נוקשים בישראל ללימודי רפואה

אמנם קיים מחסור וצורך תמידי ברופאים במדינת ישראל, אך רק מיעוט מוסדות מלמדים את התחום יחסית לכמות המעוניינים ללמוד. מצב זה הופך את תנאי הקבלה לקשים במיוחד, לא רק  בתחום הרפואה הכללית אלא גם עבור מועמדים ללימודי וטרינריה או רפואת שיניים. תנאי הקבלה ללימודי רפואה כוללים בדרך כלל  ממוצע ציוני בגרויות שמעל ל- 95, ציון פסיכומטרי שמעל 700 נקודות, ראיון אישי, וכן מעבר בהצלחה של מבחני התאמה אישית ומקצועית של המועמד. יש לציין כי דרישות אלו אינן אחידות ומשתנות בין המוסדות, אשר לעיתים עשויים להציב תנאים מקלים יותר אך לרוב מחמירים יותר בדרישותיהם.  

 

תנאי קבלה מקלים ללימודי רפואה בחו"ל

עבור אנשים רבים הרף הגבוה בישראל פשוט בלתי אפשרי למעבר, כך שלא מעט סטודנטים בוחרים לגשת ללימודי רפואה בחו"ל, ובעיקר באירופה. במדינות האירופאיות תנאי הקבלה ללימודי רפואה הינם מקלים בהרבה בהשוואה לישראל, ולכן אפשריים. תנאים אלו משתנים בין המדינות והמוסדות השונים, ובדרך כלל מורכבים מהצגת תעודת בגרות מלאה, לעיתים מעבר של מבחן פסיכומטרי, וכן מבחני ידע מקצועיים בכימיה, פיסיקה, ביולוגיה ומתמטיקה. זאת מאחר ותחומי ידע אלו נחוצים להצלחה בשנות הלימוד הראשונות הפרה-רפואיות. כמו כן, במרבית המקרים נדרש מבחן לבדיקת רמת הידע בשפה האנגלית, או בשפה המקומית בה נערכים הלימודים, לצד ראיון אישי.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה