שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

בגרות אינטרנית


 
 

בגרות אינטרנית

מרבית התלמידים הניגשים לבחינות הבגרות בארץ עושים זאת במתכונת אינטרנית, פנימית, כלומר כחלק ממסגרת הלימודים העל - תיכוניים. הנבחנים הינם תלמידים מן המניין בבית ספרם, הנרשמים וניגשים לבחינות במסגרתו ואינם נדרשים לשלם עבורן. במתכונת זו יהא בית הספר אחראי להכתבת מועדי הבחינות, אליהם ניגשים התלמידים באופן מדורג החל מכיתה י' ועד לסוף כיתה י"ב. עוד יש לציין כי על מנת להיות זכאים לתעודת בגרות, תלמידים הנבחנים במסגרת אינטרנית מחויבים בציון פנימי במקצוע החינוך הגופני.

 

חישוב ציוני הבגרות

ציוני בגרויות במתכונת אינטרנית מהווים שקלול של ציון בחינת הבגרות מטעם משרד החינוך, ביחד עם ציונו הפנימי של התלמיד בכל מקצוע אשר מכונה ציון הגשה או מגן. ציון המגן מורכב בדרך כלל משקלול הישגיו של התלמיד לאורך השנה במספר היבטים, וכן עמידה בבחינה פנימית, עבודה או פרויקט מטעם בית הספר. כדאי לדעת כי שמו של ציון המגן מעיד על מטרתו, שהינה להגן על התלמיד ולשקף באופן אובייקטיבי את יכולותיו במקצוע, במקום להסתמך על מבחן חיצוני אחד ויחיד. בנוסף, אפיק הגנה חשוב העומד לימין התלמידים הוא שיפור בגרויות, כלומר האפשרות לגשת למספר בחינות באותו מקצוע כשהציון שנחשב בשקלול הסופי הוא הגבוהה ביותר שהושג.

 

חריגים במסגרת לימודים אינטרנית

משרד החינוך מודע לעובדה כי החברה הישראלית מורכבת ממגזרים רבים בעלי אופי, ערכים ותרבות ייחודיים, ולכן מאפשר לתלמידים להיבחן במקצועות חלופיים. להלן מספר דוגמאות בולטות לכך:  

בבתי ספר שתלמידיהם אינם יהודיים, במקום מבחן הבגרות בתנ"ך ניגשים לבחינות שעוסקות במורשת והדת של המגזר. הלומדים בבית ספר דתי רשאים להחליף את מקצוע החובה ספרות במקצוע מחשבת ישראל. תלמידים בבית ספר דתי מחויבים לגשת לבחינת בגרות מוגברת במקצוע התנ"ך, בת שלוש יחידות לימוד לפחות. בבתי ספר שבהם השפה מדוברת היא ערבית ייגשו לבחינה מוגברת בשפה זו במקום בהבעה בעברית.

 

 

 

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה