שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2427
מאמרים: 7426
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

גיוס ואימון מנהלים


רועי ילון

Magniv

 
 

גיוס ואימון מנהלים ועובדים בכירים

אחת ממשימות ההשמה הרגישה והמורכבת ביותר בכל ארגון מתייחסת לתהליך גיוס מנהלים ועובדים בכירים. צוות ההנהלה בארגון הוא בעל השפעה מכרעת על הישגי הארגון, תפקודו ותפוקותיו. טעות באיוש של משרה בכירה יכולה להוביל לנזק משמעותי, לעתים כזה שייקח לא מעט זמן לתקן אותו. הדרג המוביל בארגון הוא דרג המנהלים האחראי על קבלת ההחלטות הנוגעות לארגון ועל הובלתו קדימה. במילים ההצלחה של הארגון ובכלל הארגון תלוי כולו בדרג המנהלים.

סוגים שונים של מנהלים וגיוסם

קיימים כמה סוגים של מנהלים, חלקם צמחו בתוך כותלי הארגון ומכירים אותו לעומק ביניהם ניתן למנות מנהלים שהתחילו את דרכם כעובדים זוטרים ועברו קורס מנהלים , כאלה שהשתייכו לדרג הניהול מההתחלה ומנהלים אשר נבחרו לתפקיד במסגרת הליך ממוקד של גיוס.  להלן כמה מהמצבים האפשריים שבעקבותיהם עולה הצורך לגייס מנהל חדש. המצב הראשון הוא כאשר המנהל הקיים כבר לא עומד בציפיות ולא מצליח להוביל את הארגון אל עבר היעדים במבוקשים ועל כן קיים צורך להחליפו.

מתי עולה הצורך בתהליך גיוס מנהלים ובכירים?

מצב נוסף בו עולה הצורך להחליף את המנהל בארגון מתעורר כאשר האדם עומד בפני פרישה או עזיבה. ולבסוף הרחבתו של הארגון אשר מוביל למשרות ניהול חדשות מעלה את הצורך בגיוסו של מנהל חדש. גיוס מנהלים או עובדים בכירים הוא תהליך הרבה יותר מורכב ורגיש בהשוואה לגיוס של עובדים רגילים, ולכך ניתן למנות כמה סיבות עיקריות.  מנהלים ובכירים לא מעוניינים לחפש אחר עבודה באופן רגיל. הם לא מפרסמים בפומבי את השאיפה שלהם לאתר מקום עבודה חדש, ולא מציעים את שירותיהם ברבים.

מדוע גיוס מנהלים הוא תהליך מורכב?

בשוק העבודה בקושי ניתן להבחין באנשי דרגים בכירים פנויים. עובד בכיר בדרך כלל יעבוד במקומות שונים לפרק זמן קצר במיוחד או במקרים נפוצים יותר יעבור ממשרה אחת לשנייה לפי האטרקטיביות שלה. מנהלים ובכירים שאינם עובדים מעוררים סימן שאלה בכל הנוגע לכישוריהם , לסדנאות והדרכות מנהלים שעברו ואיכויות הניהול שבהם מחזיקים וייתכן כי יתפסו כפחות אטרקטיביים לחברות אשר תרות אחר מנהל מוצלח ומוביל. לסיכום בחירת המנהל המתאים לתפקיד מחייבת בעצמה לא מעט מקצועיות וכישורים רבים.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה