שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

הכוונה מקצועית


אליחי רובין

:)

 
 

בעולם המודרני אין מנוס מלעבור הכוונה מקצועית מדי כמה שנים. העולם משתנה בקצב הולך וגובר שאיינו פוסח על תחום התעסוקה. מקצועות חדשים נוצרים ואחרים נעלמים. מכאן שבאמצעות הכוונה מקצועית ניתן לנווט ביתר שאת את הקריירה בזרם הנהר המתגבר. גם מי שיש לו מקצוע קבוע ומסודר יכול לעבור הכוונה מקצועית. כיום כבר נהוג לעשות הסבות מקצועיות לפחות פעמיים במהלך הקריירה. הליך של הכוונה מקצועית הנו חשוב מאוד על מנת לשפר את המימוש הפנימי של כל אחד ואחת מאיתנו.

הכוונה מקצועית ואישית

הרעיון או העיקרון שבבסיס הליך של הכוונה מקצועית זה לסייע לחבר בין הרצוי למצוי ברמה המקצועית. כלומר, לנסות למצוא התאמה בין מה שאוהבים לעשות לבין המקצועות שבהם ניתן לעשות את זה. הליך אמיתי ומקצועי של הכוונה מקצועית כולל אבחון פסיכולוגי ופסיכוטכני. ישנם רבים וטובים ששינו מקצוע במהלך הקריירה עקב גילוי פוטנציאל שהיה חבוי בתוכם במשך שנים. כמו כן ניתן לעשות הכוונה מקצועית בראשית הקריירה על מנת לחסוך שנים של ניסיון ותהיה תעסוקתי.

הזירה המקצועית הגלובאלית

כיום יש תופעה מוכרת של גלובליזציה. המשמעות מבחינה מקצועית הנה ששירותים שונים ניתנים בהתאם למיקום גיאוגראפי. כך שהליך של הכוונה מקצועית מנסה למפות עבור מי שעובר אותו אילו מקצועות מאפיינים את אזור המגורים. בארץ למשל תעשיית ההי טק מאוד חזקה. אך יחד עם זאת ישנם מקצועת של הי טק שמבוקשים בארץ ויש כאלו שכבר עברו לחו"ל לכיוון הודו וסין בעיקר. ההכוונה המקצועית מנסה להציע למועמדים השונים קשת של מקצועות שיכולים להתאים להם על פי המיפוי האישי. חשוב רק לזכור כי אין מדובר בתוצאות מוחלטות. הכוונה מקצועית נועדה לחדד ולמקד את מי שעובר אותה ולא להחליט עבורו. שוק התעסוקה מלא בדוגמאות של יוצאים מהכלל שבחרו ללכת בניגוד לזרם ולהמלצות לגביהם. אבל כאמור, מדובר ביוצאים מהכלל ולא בכלל.

הכוונה אישית

אחת הדילמות של מי שנמצא בתחילת הקריירה זה מה עדיף, משכורת גבוה ועבודה משעממת או משכורת נמוכה ועבודה מעניינת. הליך נכון של הכוונה מקצועית נועד לענות על השאלה. חלק מהתשובה קשור לאופי וחלק לתנאי השוק. הכוונה מקצועית מסייעת לפרט להבין מה מניע אותו מה יגרום לו יותר נחת וסיפוק. ככל שההכוונה המקצועית תהיה מוצלחת יותר, כך במבחן הזמן הבחירה תראה נכונה יותר. הכוונה מקצועית גם אם היא לא מדייקת לחלוטין, היא מסייעת לפתוח את העיניים ולהבין איך הדברים עובדים.
 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה