שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

המבחנים הפסיכוטכניים וחשיבותם


 
 

האם אתה חולם להיות טייס או קצין? האם את שואפת להשתלב בתפקידי פיקוד מורכבים? השירות בצה"ל בהחלט פותח בפניכם אפשרויות רבות אשר יתבטאו בשנים מאתגרות, ובתחושה כי אתם תורמים למדינה וממצים את יכולותיכם. ואולם, הדרך אל התפקיד הנחשק איננה פשוטה וכרוכה בהכשרה נרחבת, בקורסים שונים ובהתמודדות עם מכשולים הבודקים את התאמתכם. תחילתה של דרך זו היא ביום צו ראשון בלשכות הגיוס, בו תדרשו לנדוד בין מספר תחנות ולעבור ראיונות, מבחנים, בדיקת כשירות רפואית ואימותי נתונים. על סמך אלו ייקבע לכם בסופו של דבר הקב"א, כלומר קבוצת האיכות אליה אתם משתייכים, וככל שדירוגם יהיה גבוהה יותר כך תוכלו להשתבץ בתפקידים מורכבים ורגישים בצה"ל. חשוב לדעת כי מבין סך מרכיבי הקב"א, מהווים המבחנים הפסיכוטכניים גורם מרכזי.   

 

ארבעה מבחנים פסיכוטכניים

 

מבחנים פסיכוטכניים הנערכים בצו הראשון מורכבים מארבעה חלקים עיקריים, הבוחנים כישורים שונים של מועמדים לשירות ביטחוני. הראשון הוא מבחן צורני הבודק את יכולתכם להגיע למסקנות באופן לא מילולי על סמך סדרות של צורות. השני הוא מבחן כמותי הכולל שאלות ברמת קושי של חטיבות הביניים, בעיקר בתחומי המשוואות, האחוזים והשברים. השלישי הינו מבחן פסיכוטכני מילולי שבודק יכולות לשוניות והסקת מסקנות על סמך טקסט נתון, כגון השלמה נכונה של משפטים, קישור מדויק בין מילים וביצוע הוראות. המבחן הרביעי בודק את כישוריכם הטכניים ובו תתבקשו לבחור את התשובה הנכונה לאור ניתוח של מצב פיזיקאלי נתון. בסך הכל אורכים המבחנים כשעתיים רצופות ללא אפשרות לצאת מהחדר, כך שמדובר במשימה מאתגרת במיוחד מבחינה אינטלקטואלית, הדורשת מכם לשמור על ריכוז גבוה לאורך זמן.

 

לעבור את הפסיכוטכני בשלום

 

על מנת לשפר את ביצועיכם במבחנים החשובים תוכלו להצטרף אל קורסים ייעודיים במכונים, אשר יספקו לכם היכרות מוקדמת עם תכני ומבני הבחינות, התנסות בשאלות המופיעות בהן, והתמודדות עם סימולציות רבות. כמו כן, בעזרת מנחי הקורס תוכלו לשפר את החלקים בהם אתם חלשים יותר, לקבל מענה מקצועי לגבי סוגיות בלתי מובנות, ובאופן כללי להפחית מעוצמת ההתרגשות ולהעלות את ביטחונכם העצמי לקראת הבחינות.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה