שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

הפעלת מלגזה: עבודה לא שגרתית לסטודנטים


אביב סיון
מוגש בחסות אביב יועצים קידום אתרים 

 

 
 

אם אתם סטודנטים שמחפשים עבודה קצת פחות שגרתית, מה דעתכם להוציא רישיון למלגזה?

קודם כל, בואו נסביר קצת מהי מלגזה ולמה היא משמשת, לטובת מי שאינו מתמצא. מדובר ברכב תעשייתי שהומצא בתחילת המאה העשרים. השימוש העיקרי של מלגזה היא להעמיס ולהוביל מטענים למרחקים קצרים. המלגזה נוסעת על גלגלים ויש לה שתי זרועות מפלדה, שמרימות ומניחות את הסחורה. היא מבצעת במהירות את מה שהעובדים היו מבצעים במאמץ פיזי רב. התפעול שלה מצריך מיומנות והבנה, שכן יש לנווט אותה בזהירות ובצורה בטיחותית.

ישנם שלושה סוגים של מלגזות: חשמלית, דיזל ובנזין, כאשר לכל סוג יש מגוון גדלים של מלגזות במגוון גדלים, עפ"י המשקל והמומנט הנדרשים.

לאילו סטודנטים מחפשי עבודה תתאים עבודה כמלגזן?
למי שלא מעוניין בעבודת סטודנטים שגרתית – הפעלת מלגזה מתאימה לסטודנטים שמעוניינים להשתלב במשרה מקצועית מאתגרת במקום משרה "סטנדרטית" לסטודנטים, כגון טלמרקטינג, שירות לקוחות, ביצוע סקרים וכו'. משרות "סטנדרטיות" אלו עלולות להיות מאוד שוחקות, מונוטוניות ומתישות, במיוחד לאורך זמן. לא כל אחד בנוי למשרות כאלו. אחרי הכל, קשה לעבוד עם לקוחות ישראליים, שידועים בחוסר סבלנות ובפתיל קצר.

למי שניחן בחוש טכני - הקורס מאוד מתאים למי שיש לו ידע טכני. אדם כזה ישאב סיפוק מהפעלת מלגזה מתוחכמת.

למי שאינו מעוניין בעבודה שכרוכה בהכשרה ארוכה – כדי להתקבל לקורס רישיון מלגזה ולעבוד בתחום אינכם צריכים לעבור הכשרה ארוכה, גם אינכם צריכים להחזיק בשניים-שלושה תארים. הוצאת הרישיון מהירה יחסית ואפשר מיד לחפש משרות בתחום.

עם זאת, כדי להוציא רישיון למלגזה, יש לעמוד בדרישות אלו:
אתם צריכים להיות מעל גיל 18 ולהחזיק רישיון נהיגה ישראלי תקף (לרכב פרטי או לטרקטור). בנוסף, עליכם להוציא ממשרד התחבורה טופס רש"י 18. מדובר בטופס בקשה להיתר נהיגת מלגזה, שמשרד התחבורה מנפיק. בנוסף, עליכם גם לעבור קורס מלגזה באחד מבתי הספר למלגזות. מדובר בקורס מזורז ומרוכז עם חומר עיוני ומעשי. בקורס תתנסו בנהיגה על מלגזה ובסיומו תיבחנו במבחן מסכם.

למי שמעוניין בעבודה שתציע לו אפשרויות תעסוקה מגוונות - לאחר שתוציאו רישיון להפעלת מלגזה, תוכלו להציע את עצמכם למגוון מפעלים תעשייתיים (במיוחד כאלו המייצרים מזון, מתכת ועוד), לענף החקלאות, לנמלי תעופה, נמלים ימיים ולמעשה בכל מקום שמעבירים בו ציוד וסחורה ע"י מלגזה. אחרי הכל, המלגזה היא חלק בלתי נפרד מענף התעשייה והמסחר.

למי שמחפש עבודה שיש עליה פחות תחרות ופחות ביקוש - היום התחרות בין מחפשי העבודה קשה וצמודה ויש ביקוש על כל משרה, גם על כזו שמציעה תנאים מינימאליים ושכר נמוך. לעומת זאת, על משרות מלגזן יש פחות "קופצים", לעומת משרות אחרות כמו שירות לקוחות, אדמיניסטרציה וכו', שיש להן יותר מחפשי עבודה.

לסיכום, הוצאת רישיון על מלגזה הוא תהליך יחסית מהיר וקצר, שלאחריו תוכלו לעבוד במשרה לא שגרתית. בהצלחה!

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה