שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

כיצד לבחור בקורסים המקצועיים המתאימים עבורכם ביותר?


גילת אלוני

יועצת הרשמהלקורסים מקצועיים

 
 

אין כל ספק כי בחירה בקורס מקצועי מתאים יכולה להעניק לכם כיוון חדש לגמרי בחיים ולעיתים אפילו קריירה חדשה בתוך זמן קצר. קורס מקצועי ברמה גבוהה יוכל לאפשר לכם להמשיך בשגרת עבודה רגילה תוך כדי שאתם עמלים על פיתוחן של מיומנויות חדשות שיסייעו לכם להתקדם ולמצוא כיוון חדש בחיים. מן הצד השני, כיום נראה כי מקומות רבים מנסים "למכור" מסגרות שאינן מקצועיות כמספקות לימודים מקצועיים, למרות שבמציאות רמת הלימוד בהן אינה גבוהה. אם כך, כיצד תוכלו לדעת מהם הלימודים המקצועיים המתאימים לכם ולברר את איכותם? במאמר זה נשרטט בקצרה קווים מנחים שיסייעו לכם בבחירה זו.

מודעות עצמית ובחירת מסלול הלימודים הנכון

קורסים מקצועיים יכולים כיום לספק לכם ידע בכל תחום והיצע הוא עשיר ומגוון יותר מתמיד. אם זאת, יש לזכור כי הלימודים אמורים להתאים לאופי, ליכולת, לזמן ולכישורים של כל תלמיד ותלמיד. לפני תחילת תהליך הבחירה רצוי להיות כנים עם עצמכם וללכת על כיוון שמתאים לאופי ולכישורים שלכם. למרות שתמיד יש הפתעות, סביר להניח כי אם מימי חייכם לא השתמשתם במחשב, לימודי תכנות מתקדמים אינם מתאימים לכם וכי אם אין לכם חוש אסתטי מפותח, לימודי עיצוב וגרפיקה לא יתאימו לכם.

בחירת המוסדות המקצועיים המתאימים

אחרי שבחרתם את התחום המתאים לכם ביותר יש לבדוק את טיב התעודה המקצועית שמציע המוסד הלימודי בו אתם שוקלים ללמוד. חשוב מאוד לבדוק מה משקל התעודה בשוק העבודה. דרך טובה לבדוק את המוסד הלימודי היא פשוט להתקשר למקומות עבודה ולשאול האם הם מכירים את בית הספר ואת התעודה שהוא מספק. אם מדובר בבית ספר שאנשי מקצוע אינם מכירים ובתעודה שאינה מוכרת, רצוי להימנע מללמוד בו ולהעדיף מוסד לימודי מוכר ומוערך. יש לברר היטב לפני תחילת תהליך הלימודים מהם אפשרויות לימודי ההמשך המקצועיים ומה משך הלימודים עצמם. למרות הפיתוי הרב לבחור בקורסים קצרים במיוחד, הרי שקורסים כאלה לא תמיד יהיו מסוגלים לספק לכם את כל הידע המקצועי הדרוש והתעודות שתקבלו לאחר סיומם לא יהיו מספיקות על מנת לסייע לכם להשתלב בשוק העבודה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה