שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

לדעת לאלף כלבים


אביעד בונה
 
 

להכיר את הגישה הקלאסית

הגישה הקלאסית באילוף כלבים היא עתיקה למדי ומכיוון שכך מאלפים רבים מאמצים אותה ונוהגים על פיה. מדובר על מודל אילוף כלבים המבוסס על חיזוקים חיוביים, ענישה והתניה. המרכיבים הללו הם הבונים את התורה כולה והנחת היסוד היא שהכלב היא חייב שצריכה את הלהקה כדי להרגיש חלק ממשהו ולהתנהג בהתאם. כאן אנו נדרשים להבהיר את נושא ההיררכיה ואת הדומיננטיות של מנהיג הלהקה מול הכלב ואילו זה צריך להכיר את מקומו בתחתית היררכיית הלהקה הקיימת. במידה ונראה כי הכלב אינו מקבל את ההיררכיה ומראה סימנים לדומיננטיות מבחינתו, יש לרסן אותו וזאת בהתאם לכלים המוצגים בבסיס התורה. מאלפים יכולים להתמודד עם המצב באמצעות התניה עקבית וסבלנית, הצגת המצב כמו שהוא מול הכלב באופן מיידי עם מענה חיובי או שלילי, בהתאם להתנהגות. יש שיאמרו כי תפיסה זו בהחלט מיושנת ואין לתת לכלב את המקום הזה בתוך הלהקה, אולם מאחר ולאורך השנים שבהן התפתחה תורת האילוף המדוברת, מחקרים רבים נערכו וקיים ביסוס לכל אחת מן התגובות של המאלף והבעלים מול הכלב.

להכיר גם את הגישה החיובית

הגישה החיובית טוענת שאין לכלב כל התייחסות של להקה בתוך הבית שבו הוא חי. הכלב מונע מרגשות וכל מה שגורם לו להתנהג באופן זה או אחר אלו הן חוויות קודמות, חשיפה חסרה למקורות שיצרו אצלו פחדים מסוימים כלפי מקומות, אנשים, כלבים אחרים ועוד. אילוף כלבים כמקדם ביטחון עצמי אצל הכלב, על פי הגישה החיובית, מחייב אותנו לשמור על הדרך הנעימה והחווייתית ביותר עבור הכלב בתהליך החינוך התמידי. נכון שצריך סבלנות רבה ועקביות לאורך תקופה ארוכה מאוד, אולם המצדדים בתפיסה הזו יאמרו שהתוצאות מרשימות. חשוב להתייחס לכלב כאל בן משפחה אולם לא במונחים של פירמידה, היררכיה ודומיננטיות, אלא דווקא כחלק שווה בתוך המשפחה.

 

 

לבחור נכון את המאלף

אם כבר חושבים על אילוף הכלב ומחפשי מאלף כלבים טוב, חשוב ומומלץ לבדוק באיזו שיטה מאלף הכלבים הנבחר משתמש, כדי להיות מודעים לתהליך. חשוב לזכור שחיזוקים חיוביים באמצעות הענקת ממתקים לפעולות חיוביות קיים בשתי התפיסות וזו בהחלט אינה אפשרות שיש למאלף לבחור. כאשר אנו מפקידים את הכלב בידי איש המקצוע, אנו צריכים לדעת מה הכלב אמור לעבור בטרם יחל האילוף, כדי למנוע תהליך שגוי מבחינתנו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה