שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

להתכונן לצו הראשון


 
 

יום הצו הראשון כולל סדרת מבדקים ובחינות בעלי חשיבות מכרעת באשר לאופי השירות הצבאי, ואשר קובעים באופן ניכר את נתוני הדפ"ר של המתגייס. לכן, הכנה לצו ראשון והתייחסות רצינית ליום זה ישפיעו לטובה על ההערכות והציונים שתשיגו בו. ההכנה מורכבת מלימודים לקראת הבחינות, הסדרת כל הציוד והמסמכים הנדרשים, והגעה בזמן למקום ההתייצבות כשאתם רעננים וממוקדים.

 

הכנה לקראת מבחני הפסיכוטכני

מבחני פסיכוטכני הינם מבחני הערכה ממוחשבים האורכים כשעתיים, ומורכבים משאלות רבות ברירה בתחומי חשיבה כמותית, מילולית וצורנית. ההכנה למבחנים אלו כוללת תרגול של בחינות לדוגמא, למידה והתעמקות בתחומים הדורשים חיזוק, וכן שיפור של אוצר המלים. את ההתכוננות ניתן לבצע באופן עצמאי או בעזרת קורס מקצועי ייעודי. חשוב לציין כי ההכנה תהפוך אתכם למנוסים ומיומנים במתכונת הבחינה, תעלה את ביטחונכם העצמי ותסייע בהפחתת הלחץ והמתח לפני ובמהלך המבחנים.

 

להירגע לפני הצו ראשון

היום הגדולמתקרב ובא, ועימו הידיעה המרגשת לגבי השפעתו על שנותיכם הבאות, מה שבוודאי מעלה את המפלס המתח והחששות. על מנת להגיע רגועים אל הצו הראשון מומלץ לאמץ גישה חיובית לגבי יכולתכם להתמודד עם הצפוי לכם, וזאת בעזרת שינון משפטים מרגיעים כמו - הכול יהיה בסדר, אני בטוח ביכולת שלי, או אני מתכוון לעמוד בכל אתגר. כמו כן, בימים שלפני הבחינה מומלץ לעסוק בפעילות מרגיעה כמו קריאת ספרים, האזנה למוסיקה או ביקור נינוח בים.

 

התארגנות לקראת הצו ראשון

מומלץ להכין את כל הדרוש לקראת הצו ראשון מבעוד מועד, ולוודא כי אתם מביאים עמכם תעודה מזהה עם תמונה כמו דרכון, תעודת זהות או רישיון נהיגה. כמו כן, יש להגיע עם טפסי צו ראשון מלאים הכוללים גם שאלון רפואי מלא וחתום על ידי רופא המשפחה. יש לציין כי מי שרוצה לחסוך לעצמו את ביצוע בדיקת השתן בלשכה יכול להביא בדיקה מהבית. כמו כן, מי שסובל מלקויות למידה נדרש להביא מסמכי אבחון רשמיים המעידים על מצבו. בנוסף לכך חשוב תשהיה לכם תיבת דואר משלכם, אותה תרשמו כחלק מפרטיכם ביום הצו ראשון, אשר תהווה אמצעי להתקשרות מול הצבא.

 

 

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה