שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

לימודי בגרויות


גיל הראל
 
 

תעודת בגרות מהווה תעודה של משרד החינוך על מעבר בחינות הבגרות הנערכות בבתי הספר התיכוניים, או באופן פרטי (לרוב כאשר הלימודים מתקיימים במסגרת אקסטרנית או לבד). תעודת בגרות הינה תנאי ראשוני הנדרש על ידי מוסדות הלימוד (אוניברסיטאות או מכללות) כחלק מתנאי הקבלה ללימודים לתואר הראשון.

מהם תנאי הזכאות לתעודת בגרות? בחינה בכל מקצועות החובה: לשון והבעה, אנגלית, אזרחות, מתמטיקה, תנ"ך, היסטוריה וספרות. בחינה ברמה גבוהה (5 י"ל) במקצוע התמחות אחד או יותר. בחינות במתמטיקה ו/או באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד לא מהוות תחליף למקצוע התמחות זה. כל תלמיד זכאי להיבחן בלפחות מקצוע התמחות אחד ברמה גבוהה. בחינות בגרות בהיקף של 20 י"ל לכל הפחות. במקרה בו בהרכב בחינות מסויים נדרש התלמיד להיבחן ביותר מ-20 י"ל, על התלמיד להיבחן בכל יחידות הלימוד שנקבעו בהרכב זה. ציונים עוברים (החל מ-55), בכל המקצועות בהם היה עליו להיבחן בבחינות הבגרות ע"פ מבנה לימודי הבגרויות שלו. ציונים חיוביים (החל מ-55), בכל יחידות החובה שנלמדו בכיתות י', י"א, י"ב והסתיימו בציון פנימי. קיום החובות במסגרת המחויבות האישית. ציון פנימי חיובי בחינוך גופני ומעבר של מבחני הכושר הגופני לפי הנחיות משרד החינוך.

מועמדים ללימודים אקדמיים נדרשים לציון בגרות עובר ובדרך כלל גם לציון פסיכומטרי.

ברוב מוסדות הלימוד ישנה חשיבות לממוצע ציוני הבגרויות של המועמד. לכן, כאשר מגיעה תקופת הרישום ללימודים אקדמיים, נגלה למועמדים רבים כי ממוצעי הבגרויות אשר השיגו בתקופת הלימודים בתיכון אינם מספיקים לחוג ספציפי.
במקרה זה ישנן 2 אפשרויות:

לשפר את ציוני הבגרות במכונים פרטיים או במכינה של אחת מהאוניברסיטאות. לגשת לקורס לימודי פסיכומטרי, או ללמוד באופן עצמאי, על מנת לקבל ציון גבוה שיחפה על ציוני הבגרויות.

במידה והכיוון הוא לשפר את ציוני הבגרויות, ישנן 4 אופציות לבחירה:

לימודי בגרויות באופן עצמאי – מתאים לכל אדם בעל משמעת עצמית. מומלץ להשתמש בספרי ההכנה של מכוני ההכנה השונים, הידועים בדחיסת חומר לימודי נרחב ובכתיבה ברורה וקלה להבנה. לימודי בגרויות באמצעות מורה פרטי – משמש כפתרון מצויין אם מרבית החומר מובן מלכתחילה ואין צורך ללמוד אותו "בפעם הראשונה". קורסים המכינים לבחינות הבגרות במכונים פרטיים – במקרה בו לצורך הקבלה למוסד הלימודים יש לשפר יותר מציון בגרות אחד, מומלץ להירשם ללימודי בגרויות באחד ממכוני ההכנה המתמחים בתחום. מכונים אלה מעסיקים מדריכים ומורים המתמחים בלימודי בגרויות. מכינה אוניברסיטאית / מכללה המכילה לימודי בגרויות מקיפים – במידה ונדרש שיפור משמעותי בציוני הבגרות, ניתן ללמוד לבגרויות באווירה אמיתית של קמפוס באחת ממכללות.
 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה