שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

לימודי בניין


סנונית

סנונית שירותי תוכן

http://snunitcontent.co.il/

 
 

מחפשים בימים אלה מסלול לימודים מעניין שיכול לבנות לכם מקצוע עתידי? שווה לכם לשקול ללמוד לתואר הנדסאי בניין - מקצוע מרתק ומלא עניין.

ענף הבנייה נתפס כיום באופן שונה מהותית מבעבר. הדימוי של פועלים המלכלכים את הידיים בעבודות קשות כבר רחוק מהמציאות. נכון, יש בוודאי עוד עבודה ידנית באתרי הבנייה אבל כיום חלקים גדולים מאוד מתהליכי הבנייה, התכנון, וגם מהביצוע בשטח הם תהליכים טכנולוגיים מתקדמים מאוד.

ענף הבנייה בישראל זקוק מדי שנה לאלפי עובדים בעלי ידע טכנולוגי ומקצועי ספציפי לעולם הבנייה - ויש מחסור קשה בעובדים כאלה. את הידע הזה ניתן לרכוש כיום במספר מסגרות לימודים במכללות שונות בישראל ובאוניברסיטאות. ניתן ללמוד לתואר מהנדס בתהליך ארוך ומורכב ולרכוש מקצוע משתלם אבל הקבלה לתואר זה כמובן קשה ורבים שמנסים להתקבל אליו אינם צולחים את המשוכה.

אפשרות אחרת, פשוטה יותר, היא ללמוד לתואר הנדסאי בניין, תנאי הקבלה פשוטים הרבה יותר וכל מי שיש לו השכלה סטנדרטית או שמוכן להשלים אותה יכול להתקבל ללימודים לתואר זה.

בישראל ניתן ללמוד לתואר הנדסאי בניין במגוון מכללות ברחבי ישראל. במסגרת הלימודים לומדים ידע בנושאים רבים הקשורים לפיקוח על בנייה, חישוב כמויות, קונסטרוקציות, וכמובן שימוש בתוכנות מחשב ייעודיות לענף הבנייה.

בתום הלימודים לאחר מעבר מבחנים, הבוגרים נרשמים בפנקס הנדסאים במדור בנייה. הם מקבלים אישור לתכנן ולחתום על תכניות למבנים פשוטים. בשוק העבודה הם יכולים לחפש משרות בחברות העוסקות בבנייה למגורים, לתעשייה, לבניה ציבורית, בחברות פיקוח ובמוסדות ציבור.

בשטח, מתפקדים הבוגרים של מסלול זה בדרך כלל כאנשי הקשר בין מבצעי התכנון המשרדי לבין העבודה בשטח. אפשר כמובן גם לעבוד כעצמאיים ולפתח קריירה הקשורה בתחום. ניתן גם להמשיך ולרכוש השכלה נוספת, להתקדם בקרירה ולפתח אותה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה