שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

לימודי טיפול באומנות


שירה דרורי

שירה דרורי לסטודיו קורן דור תוכן שיווקי, שיווק באינטרנט, בלוגים, ניוזלטר, כתיבה שיווקית, מאמרים, הדרכות שיווק בפייסבוק

 
 

טיפול באומנות הוא אחד מהתחומים הדו חוגיים, המשלבים שני עולמות, בעלי קצב הגדילה המהיר ביותר של השנים האחרונות. תחום זה הופך יותר ויותר פופולארי בקרב אלה המעוניינים לעסוק בתחומי אומנויות שונים ולשלב עם כך מקצוע פרקטי ומרתק של טיפולים בעזרת האומנות שלהם. אומנם זהו תחום חדש יחסית, אך הופך יותר ויותר פופולארי בקרב אלה המעוניינים לעסוק במקצועות התרפיה השונים. בעוד שבתחילת העשור נחשבו מקצועות הטיפול באומנות לטרנד חולף, כעת יש למקצוע הוכחות בשטח, כאשר רבים בוחרים לפנות ללימודי טיפול באומנות בשביל לבסס את עצמם בתחום כמטפלים מקצועיים ומיומנים, ולבנות קריירה ארוכה עם בקליניקה או כמטפלים פרטיים.
מקצוע מרתק ומספק המבצע חיבור מעשיר בין עולמות
לימודי טיפול באומנות
 קשורים לתחום המאפשר למטפלים מקצועיים דרכי גישה מיוחדות למטופלים שלהם, בעזרת מלאכות אומנותיות שונות. לימודי טיפול באומנות מכשירים את המטפלים כיצד להגיע לאותם מטופלים דרך האומנות שלהם ודרך היצירה. האפשרות של טיפול באומנות מעניקה למטפל דרכים שונות לטיפול בלתי אמצעי, המשלבים פסיכולוגיה ויצירה אומנותית המובילים אל שיקום. המטפל, במיומנויותיו השונות פותח את נפשו על המטופל, ובעזרת האומנות מאפשר לו להתמודד, לפרש ולעקוב אחר דברים היושבים על ליבו ומעיקים עליו. לימודי טיפול באומנות מספקים לאותו מטפל את הדרכים החיוניות לגרום למטופל להביע את רגשותיו דרך האומנות. לעיתים, בדרכים הסטנדרטיות המוכרות לעולם הטיפולים הנפשיים, לא מצליחים להיפתח המטופלים, כאשר טיפול באומנות מאפשר להם דרכים להתמודד עם הבעיות השונות ולשקם את עצמם, בעזרת מטפלים מקצועיים ושיטות טיפול ושיקום מתקדמות. טיפול באומנות יוצר תקשורת בלתי וורבאלית בין המטפל למטופל, ובין המטופל לפנים שלו, כאשר תקשורת טובה שכזאת, בדרכי היצירה, הופכות לשיקום וטיפול מהיר ויעיל עבור כל אחד שמתקשה עם דברים שונים.

תחום טיפולים יעיל ומתקדם שמושך רבים לעסוק בו
אנשים הם יצורים סובייקטיביים כאשר לכל יצור כזה עם דעות וערכים שלם, שלעיתים מרוב שוני מתנגש ואינו מתקשר בצורה טובה עם האחר. בכדי להשיג תקשורת טובה יותר בין פרט לפרט, בין היתר בשביל תקשורת בין מטפל למטופל, נבנו תורות שונות ודרכים מתקדמות לעידוד תקשורת טובה יותר ומלאה יותר שתביע את הערכים והשפה הפנימית של כל אחד, ותעזור ליצור תקשורת שלמה יותר שתאפשר למטפל לעזור למטופל בקלות וביעילות. אותן תורות ודרכים הן שיטות הטיפול באומנות, אשר עוזרות לנו לראות את הכוחות הפנימיים שגורמים לנו לפעול בדרכים מסוימות, ולפרש את תאוות הלב השונות.
בניגוד לגישות הטיפול הוורבאליות, האלמנטים הבלתי וורבאליים של טיפול באומנות מאפשרות גישה מהירה למח הימני, התחום הלא מודע, שמחובר ישירות לתת מודע שמפעיל אותנו ואחראי על לא מעט מן הבעיות השונות שמפריעות לנו. לימודי טיפול באומנות עוזרים למטפל להבין כיצד תהליכים אלה פועלים, ולדעת כיצד לגשת למטופל שלו ולהשיג מהטיפול את המירב. מחקרים מראים כי טיפולים באומנות הם קצרים ויעילים פי כמה מטיפולים פסיכולוגיים סטנדרטים.
בעזרת טיפול באומנות, מסוגל המטופל לזנוח את ההגנות השונות של התת-מודע שבדרך כלל חוסמות ממנו להביע את הפנים הסודי שלו, ובעזרת שיטות התרפיה השונות הוא מצליח להוריד את רמות החרדה השונות שלו ולהיפתח בפני המטפל. האופי העקיף של טיפול באומנות מאפשר למטופל לחשוף נושאים רגישים וטעונים בפני המטפל שלו, בחסך של הפחד והבושה שמלווים בדרך כלל שיתוף שכזה, וכך יכול המטפל לגשת לגרעינים העיקריים שמפריעים למטופל.

תחום תרפיה שרק ממשיך לגדול
בחלוף השנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר אנשים אשר עוסקים בתחום בצורה מקצועית ומוסמכת, ופונים למסלולים השונים ללימוד טיפול באומנות. אומנם רבים מטילים ספק בתחום החדש, שצומח בקצב מסחרר וגובר על מקצועות הטיפול המסורתיים, אך כמו כל עולם חדש שמאיים על הקיים ועל המוכר והנח, אין זה אומר מאומה על חיוניות וקיימות התחום. נתונים שנאספים בכל עת מהמטופלים, וממצאים ממחקים ומניסיון של עשור ויותר, מצביעים כי זהו תחום שנועד להישאר. עם תחומי יצירה חדשים בתרפיה, טכניקות מתקדמות ושיטות טיפול שמוכחות כיעילות יותר ויותר, אין ספק כי טיפול באומנות היא התרפיה הנפשית של העתיד.
רבים המעוניינים לעסוק בתחומי הטיפול השונים, ומאסו מהדרך הפסיכולוגית המסורתית בה עסקו דורות במשך כמה מאות של שנים, פונים אל התרפיה האלטרנטיבית של העתיד – טיפול באומנות. זהו תחום רחב אשר הביקוש וקהל המטופלים בו רחב ורק ממשיך לגדול ולהתעצם. מהורים אשר מבקשים הדרכה והנחייה, דרך מטפלים אשר מחפשים טכניקות חדשות ומיומנויות חדשות להגיע אל מטופליהם, ועד צעירים המחפשים את המקצוע המתאים להם שישלב את האהבה לאומנות והחשק לטפל ולעזור. הנפוצות המהירה של טיפול באומנות מוכיחה את היעילות והיתרונות הרבים לה. מטפלים מקצועיים ומנוסים הם בעלי יכולת ליצור שינוי של ממש בקרב מטופליהם, ובהחלט מהווים אנשי מקצוע של ממש בעולם התרפיה.
לימודי טיפול באומנות הם הדרך הבטוחה והנכונה להיכנס לעולם של טיפול יעיל ומקצועי, ומאפשרים גם לכם להיות מטפלים באומנות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה