שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

ליצנות רפואית וכיצד היא מסייעת לחולים


יובל

כרכור - הרפואה לללימודי רפואה משלימה

 
 

לאחר מכן, העוסקים במקצוע המיוחד הזה עובדים בבתי חולים, מרפאות, בתי ספר, מוסדות גריאטריים ומוסדות טיפולים ושיקומיים בהם מאושפזים אנשים הסובלים ממחלות שונות וחווים את אחת התקופות הקשות בחייהם, הן ילדים והן מבוגרים.

ליצנות רפואית ושמות הליצנים הרפואיים

הלומדים ליצנות רפואית מכונים בשמות שונים : בארה"ב למשל הם מכונים "רופאים ליצנים" למרות שבהכשרתם הם אינם רופאים ומעולם לא למדו את לימודי הרפואה. בארצנו הם נקראים "ליצנים רפואיים" או "ג'לולוגים". ג'לולוגיה הוא מדע ההומור והוא פותח על ידי ולי קולס. מדע הומור זה מבוסס על "תיאורית ריבוי אינטליגנציות", מודל המאפשר את השתתפותם של אנשים בעלי פרופיל אינטליגנציות שונה ומספק מקום לדיאלוג רב גוני, מרתק ושאיננו מאיים. במדינות אירופה, הלומדים לימודי ליצנות רפואית מכונים "ליצנים מיוחדים", "ליצני בית חולים" ו"ליצנים קליניים".

ליצנות רפואית – מהו תפקידם של ליצנים רפואיים?

קורס ליצנות רפואית מכשיר את המתלמדים להיות ליצנים רפואיים אשר דואגים לצרכיהם הנפשיים והחברתיים של ילדים ומבוגרים חולים המאושפזים בבתי חולים ומוסדות רפואיים אחרים. על ידי הסחת דעתם של החולים ממחלתם, הליצן הרפואי מסייע להם לשכוח ממכאוביהם, להפיג ולו לזמן קצר את החששות, החרדות והפחדים המלווים את המחלה וכמו כן, הם מסייעים לחולים להתאקלם באופן קל יותר בבתי החולים בהם הם מאושפזים. באמצעות ליצנות רפואית ניתן ליצור אווירה כייפית וקלילה יותר ולהפיג מתחים .לימודי ליצנות רפואית מכשירים את המתלמדים לעסוק בקסמים שונים, לפסל בבלונים, לספר סיפורים משעשעים ומצחיקים, תיאטרון בובות ועוד. בעבר, הוכיחו מחקרים כי הצחוק מסייע להרפיה ואפילו יכול להפחית כאבים על ידי ייצור אנדורפינים.

על הלימודים

לימודי ליצנות רפואית מכשירה את המתלמדים לעשות שימוש באומנות הליצן כאמצעי תקשורת על מנת להקל על המטופלים להפיג חרדות ופחדים מהם הם סובלים בזמן מחלתם. ליצנות רפואית מלמדת כיצד מאפיינים קהלי יעד ואיך מתאימים את המקצוע לצורכי הקהלים בשטח, למידת המודל הבסיסי, תיאטרון ככלי ביטוי, זהותו של הליצן, קסמים כאמצעי תקשורת, פיסול בבלונים, תיאטרון בובות ועוד. הקורס אורך כשנה וכולל עבודה מעשית בשטח ( סטאז'' ). הלימודים מיועדים במיוחד לאנשים שיודעים לגלות אמפטיה וחמלה כלפי האחר, בעלי כישורים חברתיים מעולים ויכולת לעבוד בעבודת צוות , בסופו של דבר, מדובר על עבודה מעניינת מאוד הטומנת בחובה הרבה מאוד סיפוק ונחת.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה