שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

צו ראשון – מה צריך להביא? יצאנו לבדוק


צו ראשון

מוגש כשירות לציבור על ידי צוות אפליקציית צו ראשון - קשה באימונים, קל בצו!

 
 

הושבנו 11 נערים ונערות שביצעו צו ראשון במהלך החודש האחרון ושאלנו אותם "מה צריך להביא לצו ראשון?". התשובות היו מאוד ברורות והיה קל לראות את המשמעות המעשית של כל המלצה. 

אמיר, בן 16 מקרית אונו, ביצע את הצו הראשון כמה מאות מטרים מהבית, בלשכת גיוס תל השומר. התשובה הראשונה והבולטת ביותר הייתה שלו. "צריך להביא את צו הגיוס המקורי, אל תעשו את הטעות שאני עשיתי ותצלמו את הצו בטלפון. אם לא הייתי גר ליד לשכת גיוס, כנראה היו דוחים לי את הצו לזמן אחר וממש רציתי לסיים עם זה. המזל שלי היה שהספקתי לקפוץ הבייתה ולהביא את הצו המקורי מאוד מהר".

דנה, בת 16 ממבוא חורון הוסיפה ואמרה שהיא שכחה את הצו ואת תעודת הזהות בבית ו"לא עזר כלום, לא הסכימו לי להיכנס למרות שאמא שלי שלחה צילום של התעודת זהות והצו בוואטסאפ". בסופו של דבר, כתוצאה לכך דחו לה את תאריך הצו בשבועיים.

עידו, בן 17 מראש העין, סיפר שחבר שלו הגיע עם רב-קו ולא הסכימו לו להיכנס לצו. "האפשרות היחידה זה להביא תעודת זהות, דרכון או כל כרטיס רשמי אחר מבחינת המדינה".

לאחר שכולם הצליחו להיכנס ללשכת הגיוס, בדקנו האם ישנם דברים נוספים שצריך להביא עבור התחנות שמבצעים במהלך הצו הראשון: תחנת אימות נתונים, תחנת מבחני דפ"ר(פסיכוטכני), תחנת פרופיל ותחנת ראיון אישי.
איתי, בן 17 מהוד השרון, אמר שתחנת אימות הנתונים שלו הייתה ממש קצרה כיוון שהוא מילא לפני הצו שאלון שנקרא "צו ברשת". כל הנערים האחרים גם כן מילאו את השאלון ודיווחו על קיצור התחנה באופן משמעותי בהשוואה לנערים אחרים שלא מילאו את השאלון. בהמשך לכך, אנו ממליצים להקפיד למלא את שאלון צו ברשת. השאלון נפתח שלושה שבועות לפני הצו ונסגר שלושה ימים לפני הצו.

מירב, בת 16 מאור יהודה, ציינה שעל אף ששלחה מראש אבחון פסיכו-דידקטי כדי לקבל הקלות במבחן הדפ"ר, האבחון לא נקלט במערכת ולכן חשוב מאוד להגיע עם האבחון המלא ביום הצו. בהמשך לכך, הוסיפה: "חברה שלי הגיעה רק עם הסיכום של האבחון ולא קיבלו אותו". לכן, מירב המליצה גם לשלוח את האבחון המלא בערך חודש לפני הצו (ולאחר מכן לוודא טלפונית שהוא אכן נקלט במערכת) וגם להגיע עם האבחון המלא ביום הצו עצמו. 

מבחינת אוכל ושתייה, כל הנערים הסכימו שאסור לסמוך על מכונות האוכל שיש בלשכת הגיוס וכדאי להגיע עם אוכל ושתייה ל-6/7 שעות. מספר נערים ציינו שאצלם בלשכה המכונות כלל לא עבדו ולכן נערים שהגיעו ללא אוכל ושתיה נאלצו לחכות לסיום היום. מעבר לכך, דנה הדגישה שחשוב מאוד להגיע למבחן דפ"ר(פסיכוטכני) כשאתם לא רעבים ולא צמאים וכן ציינה כי ניתן להיכנס למבחן דפ"ר עם שתייה אבל אסור להיכנס עם אוכל. עידו סיכם ואמר שביום הצו  כולם רוצים להיות במיטבם ולכן חשוב לישון כמו שצריך לפני הצו כדי לא להיות עייפים ולהביא אוכל ושתייה כמו שכולם אמרו".

יעל, בת 16 מנתניה, סיפרה שכיוון שיש לה הרבה "עניינים רפואיים", השאלון הרפואי לא הספיק לוועדה הרפואית ולמרות שרופא המשפחה שלה פירט הכל בשאלון, ביקשו ממנה להביא חוות דעת של רופא מומחה. יעל סיכמה את המלצתה: "תביאו את כל המסמכים שיש לכם מרופאים מומחים לצו עצמו ואל תסמכו רק על השאלון הרפואי. חבל שיביאו אתכם לכאן פעם נוספת כמו שמביאים אותי". מעבר לכך, מוסיף עידו, "כדאי לשלוח מראש את תוצאות בדיקת השתן ובדיקת הראייה. זה יכול לקצר לכם המון זמן בתחנת הוועדה הרפואית (פרופיל)". תמר, בת 17 מתל אביב, הוסיפה שבמקרה שיש לכם משקפי ראייה או עדשות-מגע ביום-יום, כדאי להגיע איתם ביום הצו למקרה שבו הרופא יחליט שעליכם לעשות את הבדיקה שוב פעם.

לסיום, כל הנערים הסכימו על כך שהצו הראשון מאוד מתיש ובין תחנה לתחנה אפשר לחכות גם חצי שעה ולכן חשוב להגיע מוכנים, עם מטען נייד או ספר והרבה סבלנות. מעבר לכך, כולם הסכימו שהכי חשוב זה להגיע עם המון מוטיבציה. עידו סיכם את הנושא ואמר ש"כולם רואים שמי שמגיע לצו ראשון עם הרבה מוטיבציה, יש לו נתונים מאוד גבוהים, גם אם הוא לא הכי חכם שיש. אני חושב שזה בגלל שהוא אומר את זה בראיון האישי". בנוגע לכך, צוות אפליקציית צו ראשון מאשר את הדברים ומוסיף שנערים שמגיעים עם מוטיבציה גבוהה, משקיעים יותר במבחני הצו הראשון (מבחני דפ"ר, פסיכוטכני) וכמו שעידו ציין, מבליטים זאת במהלך הראיון האישי וכתוצאה מכך, נתוניהם עולים.

שיהיה בהצלחה!

מוגש כשירות לציבור על ידי צוות אפליקציית צו ראשון - קשה באימונים, קל בצו!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה