שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

צו ראשון, לאן הולכים מפה?


 
 

 

אתם לקראת צו ראשון והחיים שלכם אוטוטו משתנים. במקום להתעורר ב-8 בבוקר עם אבא ואמא ליד, וכמה אחים קטנים, תמצאו את עצכם באוהל עם שאר חברים חדשים ועם דרישות קשוחות. תצטרכו להתרגל לשעות מוקדמות במיוחד וכמובן לכושר סיבולת ולכוח גופני. וכן, הכל מתחיל מאותו מסמך שנקרא צו ראשון.

קיבלתי צו ראשון, מה עושים עכשיו?

בגדול לא כל כך הרבה. הכנה ליום צו ראשון מסתכמת בהכנה למבחנים הפסיכוטכניים שתעברו כמו גם לשאר הבדיקות והריאיון האישי. כדי לקבל מדד על מה מחכה לכם אחרי צו ראשון ובתהליך הגיוס תצטרכו לשאוב מידע על היחידות ועל חטיבות החיל שמעניינות אתכם. במידה ואתם מכוונים ליחידה מובחרת ולשירות משובח שיסייע לכם בעתיד, צו ראשון הוא כרטיס הכניסה שלכם למגרש של הגדולים.

מבחנים פסיכוטכניים

ביום צו ראשון תתבקשו לעבור ריאיון אישי, מבדקים רפואיים וכמובן מבחנים פסיכוטכניים. לאלה חשוב מאוד ללמוד היטב ולא להשאיר שום סיבה לצבא למיין אתכם ליחידה שלא ממש מעניינת אתכם. ההצלחה באותם מבחני צו ראשון טמונה בלימוד שלכם לפני יום ההגעה ללשכת הגיוס.

אבל איך אחליט לאן אני רוצה להתגייס?

שאלה טובה. התשובה עליה טמונה אך ורק בכם. אתם יכולים לשוטט באתרי אינטרנט רשמיים המספרים על תולדות היחידה שבחרתם כמו גם על החיל עצמו. נסו לזהות מכנה משותף בין המוג לבין היכולות והרצונות שלכם. קחו בחשבון ששירות ביחידה מובחרת דורש לא רק אומץ אלא הכנה נפשית.

וכל זה בצו הראשון?

אכן כן. צו ראשון הוא אינדיקציה לצבא לאן תגויסו. חשוב שלא להקל ראש במבחנים האלה, במיוחד בתקופה כימו שלנו כיום. הצבא אינו נלחם על כל חיל, יש לנו צבא איכותי וטוב שרק משתדרג עם השנים. צו ראשון הוא השער לעולם המיוחד הזה שכולנו רוצים וצריכים להיכנס אליו. 

 

מוגש כשירות לציבור על ידי לחמן בגרות ופסיכומטרי


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה