שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

רכיבה טיפולית זהו מקצוע לחיים


יובל

כרכור - הרפואה לללימודי רפואה משלימה

 
 

 

רכיבה טיפולית זהו מקצוע לחיים

אנשים אשר חולמים להיות מטפלים בתחום כלשהו, שרוצים לתת מעצמם לאחרים ושלימודי הרפואה משלימה הם לא בשבילם, מעבירים זמן רב מהחיים שלהם בחיפושים אחרי אפשרויות של נתינה לאחרים. יש אנשים שמתנדבים במקומות מסוימים, כדי לתת עזרה לקהילה, ויש אנשים שלומדים מקצוע שהוא טיפולי, גם אם הוא לא רפואה, אלה רפואה משלימה. לימודי רכיבה טיפולית יכולים להיות פתרון נפלא עבור אנשים שמרגישים צורך לתת, שלא יודעים איך בדיוק לממש את הצורך הזה, וכמובן, אנשים שאוהבים חיות. רכיבה טיפולית משלבת בתוכה את כל מה שיש לטבע ולחיים להציע לנו, כי מצד אחד מטפלים ברכיבה טיפולית עובדים עם אנשים, ומצד שני, הם עובדים עם סוסים, שזהו חיה מדהימה, ומעניין כל כך לראות איך למרות הבדלי הגודל העצומים, יש ביכולתנו ליצור עימה קשר מקסים.

רכיבה טיפולית היא גם טיפול עצמי

במהלך קורס רכיבה טיפולית, לרוב מגלים המטפלים גם דבר או שניים מעניינים מאוד על עצמם ועל היכולות שלהם. לא כל המדריכים שמגיעים לקורס כזה היו בעבר באיזשהו תקשורת עם חיה כל כך גדולה כמו סוס, ולאט לאט כשהם נכנסים לחווה, הם מגלים תוך כדי העבודה כי הם מסוגלים לקיים קשר עם סוס. המטפלים מגלים על עצמם את מה שאחר כל יעבירו למטופלים שלהם, והוא העובדה כי רכיבה טיפולית מפתחת את היכולות האישיות, וגורמת לאדם להאמין בעצמו ויכולות שלו יותר ויותר. חלק מהעבודה אותה צריכים לעשות המדריכים כולל גם את התחזוק של החווה עצמה, שזוהי עבודה מעניינת בפני עצמה, כי גם במהלך השוטף של החיים בחווה הם יוצרים קשר עם הסוס שלהם, וכמו כן עם שאר האנשים שעובדים במקום.

רכיבה טיפולית משפרת יכולות מנהיגות

כפי שהוזכר לעיל, אדם שמתחיל להשתתף בפעילות של רכיבה טיפולית, בדרך כלל מגלה על עצמו יכולות ודברים שלא ידע כי הם קיימים בו, ובדרך כלל אלה הם דברים חיוביים ביותר. אחרי מספר מועט מאוד של שיעורים, לעיתים אפילו אחרי חודש, מגלה המטופל כי יש לו יכולת תקשורת נפלאה עם העולם, כי כיף לו לטייל בטבע ולא להיות תמיד מול המחשב, וכי יש לו יכולה שליטה מעולה על החיה הגדולה שאיתה הוא יוצר קשר. המטופל הופך להיות המנהיג הבלתי מעורער, וזה שמכוון את הסוס ומודיע לו להיכן עליו ללכת.

רק יתרונות למטופל

רכיבה טיפולית היא טיפול מוכר בקופות החולים השונות, ולכן המימון שלו אינו יותר מידי יקר למטופל, וההישגים המהירים מעידים על כך כי אם אדם החליט להשתתף בשיעורים של רכיבה טיפולית, הרי שהשינוי אותו הוא עתיד לחוות שווה כל פרוטה, ויגיע הרבה יותר מהר ממה שהוא מדמיין, כך שברור מדוע מטופלים רבים מאוד נשארים שנים בחווה הטיפולית


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה