שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> לימודים כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
לימודים כללי
 

תהליך הגיוס לצה"ל


 
 

תהליכי הגיוס לצבא הגנה לישראל הינם בגדר חובה עבור כל צעירי ישראל המתאים לשירות צבאי. הליכים אלו נועדו לבדוק ולקבוע את כישוריהם ויכולותיהם של המתגייסים, וזאת במטרה להתאים להם את מקומות, יחידות וסגנון השירות הצבאי. תהליך הגיוס מתחיל למעשה עם קבלת צו ראשון ומסתיים ביום הגיוס עצמו, בו המלש"ב – מועמד לשירות בטחוני - מתחיל את שירותו הצבאי והופך לחייל מן המניין.

 

חובת הגיוס לצה"ל

בישראל אין חוק מדינה המחייב לשרת בצבא, ואולם קיים חוק של שירותי הביטחון הקובע כי לצה"ל יש את הסמכות לגייס כל צעיר ואזרח במדינה. על הדבר להתקיים אלא אם כן הנ"ל לא נמצא כשיר לשירות צבאי, עקב חוסר התאמה הנובעת ממגוון סיבות רפואיות, נפשיות, סוציאליות, מגדריות ולאומיות, וכמו כן בהתאם לצרכי הצבא. נתונים אלו נקבעים בין היתר באמצעות דירוגים  שונים ובהם קב"א - קבוצת איכות,ודפ"ר- דירוג פסיכוטכני ראשוני. על פי חוק שירות חובה, כל אישה וגבר בישראל חייבים בשירות סדיר העומד על שלושים ושישה חודשים לגברים ועשרים וארבעה חודשים לנשים.

 

מבחנים פסיכוטכניים

חלק חשוב מתהליך הגיוס כולל סדרת מבחנים פסיכוטכניים שאליהם ניגש המלש"ב במהלך יום ההתייצבות עבור צו ראשון. מבחנים אלו מהווים חלק מהתחנות ביום זה ומכונים התחנה הירוקה. חשוב לדעת כי המבחנים הפסיכוטכניים מורכבים למעשה ממספר מבחנים בתחומי החשיבה המילולית, הכמותית והצורנית. מדובר במבחנים ממוחשבים האורכים בממוצע כשעתיים, וקובעים את הדפ"ר של המלש"ב, אשר מהווה חלק מדירוג הקב"א שלו. המבחנים משקפים את יכולת החשיבה וההבנה של הנבחן, ובהתאם לציוניהם תיקבע רמת המורכבות של התפקידים בהם הוא ישובץ בעת שירותו הצבאי. יש לציין כי מבחנים אלו הינם חד פעמיים, ובשל השפעתם הרבה על אופן שיבצוכם חשוב להתכונן כראוי לקראתם, ולהגיע אליהם כשאתם בריאים ורעננים.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה