שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> ליקויי למידה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ליקויי למידה
 
ילדים רבים סובלים מהפרעות קשב וריכוז בדרגת חומרה כזו או אחרת – בכדי לאושש את קיומה של בעיה כזאת אצל ילד מסוים, קיימת חשיבות גבוהה לבצע אבחון הפרעות קשב וריכוז ילדים. אבחנת קשב וריכוז אצל ילדים הינה אבחנה קלינית, אשר ייעודה הוא להבדיל הפרעה זאת מבעיות או הפרעות אחרות, להבין את חומרת הבעיה ואת תסמיניה  - ובהתאם להפנות את אותם ילדים לקבלת הטיפול המתאים. אבחון הפרעות קשב וריכוז מתבצע על ידי אנשי מקצוע המוסמכים בתחום שהם בדרך כלל: נוירולוגים, פסיכיאטרים, רופאי ילדים ופסיכולוגים מומחים – בטרם ההגעה לאותו איש מקצוע, יש לוודא שהוא אכן מוסמך באופן פרטני בתחום.  
המשך קריאה
ישנם מקרים בהם הורים מספקים לילדיהם תמיכה רחבה המאפשרת להם להתמודד עם המציאות בדרכים שונות. מאידך, ישנם מקרים בהם הסיוע של ההורים לא ממש מספיק ויש צורך בהתערבות חיצונית. אותם ילדים חווים מצוקה המשפיעה על ההתפתחות התקינה שלהם ומחייבת מעורבות של מומחה בתחום. במקרה בו חל שינוי אצל הילדים, ההמלצה היא להגיע למומחה בתחום טיפול רגשי בילדים. 
המשך קריאה
אנשים אשר סובלים מבעיית ליקויי למידה יתקשו להדביק את הפער מחבריהם לספסל הלימודים, ויש חשיבות עליונה למתן תשומת לב ראויה לכל אחד כזה. החשיבות היא בעזרה לתלמיד כדי שיוכל להצליח לרכוש ידע מתאים, וכמובן, לחברה שמרוויחה אדם שיוכל להסתדר בכוחות עצמו ולא יהווה נטל כלכלי עליה. ליקויי למידה יכולים להתגלות בגילאים צעירים, והם מאופיינים בפגיעה ביכולת ללמוד את הדברים הבסיסיים כמו, קריאה, כתיבה וחישוב. ללא יסודות טובים אלו לא יוכל התלמיד להתקדם.  
המשך קריאה
בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר את המושג לקוחות למידה, מושג שמצמידים מיד לכל תלמיד שמתקשה מעט בלימודים ולעיתים נדמה שקצת מגזימים עם ה"אבחנה" הזו מיד כשיש בעיה. ישנם היום גירויים שונים שכולנו נחשפים אליהם בכל יום ויום, גירויים בדמות מכשירים סלולאריים, מחשבים, טאבלטים ומה לא, וכל אלו יכולים לפגוע ביכולות הלמידה אצל הילד. כשאנו היינו ילדים כל אלו לא היו קיימים ולא היינו צריכים להתמודד עם דברים כאלו. אך מהו אבחון לקויי למידה? איך עושים את האבחון? איך מזהים את אותן הלקויות ומשפרים אותן?  
המשך קריאה
אבחון ביומטרי הינו אבחון של הפרופיל האישיותי של האדם לפי טביעות האצבעות שבכפות ידיו. באמצעות אבחון זה ניתן לדעת למשל האם הילד, לכשיגדל, יהיה חזק יותר בתחום הריאלי או בתחום ההומאני. בעזרת אבחון ביומטרי ניתן להכין את הילד לקראת העתיד בצורה יותר תואמת ונכונה בשבילו. כך תוכלו לשפר את עתיד ילדכם.  
המשך קריאה
הורים רבים, הנתקלים בחוסר החשק של הילד ללמוד, אינם יודעים כיצד לפעול. מצב הגורם למבוכת ההורים, בו אינם יודעים כיצד לפעול. האם לעודד אותו או להניח לו? איך נאתר את הגורם לחוסר המוטיבציה? ואולי, יש לילד מוטיבציה רק לא בתחומים שאתם רוצים.
המשך קריאה
פורטל הפרעות קשב וריכוז מספק מידע עדכני ומקיף אודות הפרעות קשב, ריכוז, היפראקטיביות ואימפולסיביות ולקויות הלמידה השונות. בנוסף, משמש האתר כאמצעי לקישור בין מאבחנים ומטפלים לבין הגולשים התרים אחר אבחון או טיפול
המשך קריאה
בשנים האחרונות המודעות להפרעות קשב וריכוז נמצאת בשיאה עם מאות ואף אלפי מקרים חדשים שמאובחנים מדי שנה. רוב הטקסטים שנכתבו בנושא ולא משנה אם מדובר על מחקרים אקדמיים או חוברות הדרכה עבור ההורים, עוסקים יותר בהתמודדות עם התופעה ודרכי הטיפול בה מאשר בצדדים החיוביים שלה. 
המשך קריאה
הספרות המקצועית יודעת לציין סוגים רבים ומגוונים של הפרעות קשב וריכוז ושל לקויות למידה. למרות שהסיבה להופעת תופעות אלה איננה מובנת, עדיין, באופן מלא, הרי שהמחקר הרב נותן סיבות לאופטימיות.
המשך קריאה
הערכות שונות מדברות על כך שאחוז ניכר מקרב האוכלוסייה סובל מסוגים שונים של הפרעות קשב וריכוז. הסובלים מההפרעה הזו חווים קשיים רבים הן מהבחינה האישית, בשל פגיעה בביטחון עצמי, הן מהבחינה החברתית, בשל התנהגותם הנתפסת לעיתים כמשתלטת, והן מן הבחינה ההישגית, בלימודים או בעבודה, בשל הקושי להישאר מרוכזים לאורך זמן.
המשך קריאה
1-10 מתוך 12 הדף הבא >>

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה