שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> ליקויי למידה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ליקויי למידה
 

אבחון ליקויי למידה


רועי ילון

Magniv

 
 

 

אנשים רבים חיים במערכת מגוונת של חברה קהילתית והם מתנהלים בה במסגרות שונות. מסגרות עבודה, פנאי, חוגים, לימודים ועוד. כל אינדיבידואל הינו בעל אישיות אחרת והוא מתמודד בצורה אחרת עם כל הפעילויות הללו. לימודים הוא אחד התחומים החשובים מאחר והם המבוא העיקרי לרכישת השכלה, למציאת מקצוע הולם ורווחי ולהשתלבות בחברה. למעשה, כל אחד לומד כבר מימיו הראשונים, ואינו חדל עד האחרונים, כאשר הלימודים בשלבי החיים הראשוניים הם אלו החשובים ואלו התורמים לעתיד של כל אחד.

 

עזרה למתקשים בלימודים

אנשים אשר סובלים מבעיית ליקויי למידה יתקשו להדביק את הפער מחבריהם לספסל הלימודים, ויש חשיבות עליונה למתן תשומת לב ראויה לכל אחד כזה. החשיבות היא בעזרה לתלמיד כדי שיוכל להצליח לרכוש ידע מתאים, וכמובן, לחברה שמרוויחה אדם שיוכל להסתדר בכוחות עצמו ולא יהווה נטל כלכלי עליה. ליקויי למידה יכולים להתגלות בגילאים צעירים, והם מאופיינים בפגיעה ביכולת ללמוד את הדברים הבסיסיים כמו, קריאה, כתיבה וחישוב. ללא יסודות טובים אלו לא יוכל התלמיד להתקדם.

 

דרגות שונות של לקות למידה

מומחים שונים מגדירים את לקות הלמידה בצורות שונות. יש המרחיבים את התחום ויש כאלו שמצמצמים אותו, אבל יש צורך לאבחן את הלקות בלמידה ולאפיין את דרגת חומרתה. את כל אלה עושים בעזרת שורה של מבדקים לתלמיד. חשוב לזכור כי יש דרגות שונות של לקות למידה ויש מקרים רבים של תלמידים שסיימו תארי אוניברסיטה מאחר ודרגת הליקוי שלהם הייתה שולית. יש הסכמה כללית שההפרעה הזאת נובעת מסיבות נוירולוגיות, והמטרה של הסיוע לנפגעים אלו היא לאפשר להם סביבת לימודים מתאימה.

 

פנייה למומחים

מומלץ לפנות למומחים בתחום אשר יכולים לאבחן בצורה מקצועית ליקויי למידה ולסייע לכל אחד בהכוונה להתאמת סביבת הלימודים שתעזור לו לקנות ידע בצורה דומה ושווה לאחרים. השקעה באבחון ובמתן פתרונות תהיה משתלמת מאוד, מאחר ולכל אחד יש פוטנציאל אותו הוא רוצה לממש במלואו. ליקויי למידה נובעים מסיבות שלא תלויות באנשים, אבל אלו הם בעיות שניתן לפתור, או לכל היותר, לצמצם. שיעורי עזר, הארכת מועדי מבחן, אימון אישי ועוד פעילויות אחרות יכולות לסייע.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה