שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> ליקויי למידה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ליקויי למידה
 

הליך של אבחון הפרעות קשב וריכוז ילדים


ubebig@gma
 
 

ילדים רבים סובלים מהפרעות קשב וריכוז בדרגת חומרה כזו או אחרת – בכדי לאושש את קיומה של בעיה כזאת אצל ילד מסוים, קיימת חשיבות גבוהה לבצע אבחון הפרעות קשב וריכוז ילדים.
אבחנת קשב וריכוז אצל ילדים הינה אבחנה קלינית, אשר ייעודה הוא להבדיל הפרעה זאת מבעיות או הפרעות אחרות, להבין את חומרת הבעיה ואת תסמיניה  - ובהתאם להפנות את אותם ילדים לקבלת הטיפול המתאים.
אבחון הפרעות קשב וריכוז מתבצע על ידי אנשי מקצוע המוסמכים בתחום שהם בדרך כלל: נוירולוגים, פסיכיאטרים, רופאי ילדים ופסיכולוגים מומחים – בטרם ההגעה לאותו איש מקצוע, יש לוודא שהוא אכן מוסמך באופן פרטני בתחום.  

מה כולל אבחון הפרעות קשב וריכוז ילדים?


אבחוני הפרעות קשב וריכוז דורשים בשלב הראשון עריכת היכרות עם ההיסטוריה הרפואית של הילד ושל משפחתו. לאחר מכן, המאבחן של הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים יבצע הערכה של קיום הפרעות אחרות כמו אוטיזם, בכדי לשלול אותן. השלב האחרון והחשוב ביותר בהליך של אבחוני הפרעות קשב יהיה בדיקה קלינית אשר תוצאותיה יוכלו לאושש את הקיום של הפרעות אלו אצל הילד ובהתאם, יותאם עבורו הטיפול. חשוב לציין שהבדיקה יכולה להתבצע במספר דרכים – יש מטפלים אשר יבצעו ריאיון מקיף ומעמיק עם הילדים והוריהם, אחרים יעדיפו לתצפת על ההתנהגויות של אותם ילדים, על התנהגותם ועל הקשר עם ההורים שלהם.

סימנים שיצביעו על הצורך בביצוע אבחון הפרעות קשר וריכוז ילדים
ישנם מספר סימנים אשר יכולים לשמש כנורת אזהרה עבור ההורים על הצורך בפנייה לקבלת אבחון הפרעות קשב וריכוז ילדים.
בין הסימנים הללו: קשיים בהקשבה לאורך זמן, קליטה חלקית של דברים הנאמרים, קושי להתמקד בפרטים, קושי לעקוב ולבצע הוראות, בעיות סדר וארגון, אובדן ריכוז, שכחנות ונטייה לאבד דברים. אם ישנם 6 קריטריונים מהרשימה אשר רלוונטיים עבור אותו ילד, כדאי לגשת לאבחון.  

בעיות קשב וריכוז מהווים את נחלתם של ילדים רבים – המזל הוא, שכיום ישנם מגוון רחב של פתרונות ודרכים אשר יקלו על הילדים להתמודד עם בעיה. שימת לב לתסמיני הבעיה ופנייה לקבלת אבחוני הפרעות קשב וריכוז, תסייע בהתמודדות עם הבעיה.  

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה