שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> ליקויי למידה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ליקויי למידה
 

הצד המואר של הפרעות קשב וריכוז


לקויות למי
 
 

 

בשנים האחרונות המודעות להפרעות קשב וריכוז נמצאת בשיאה עם מאות ואף אלפי מקרים חדשים שמאובחנים מדי שנה. רוב הטקסטים שנכתבו בנושא ולא משנה אם מדובר על מחקרים אקדמיים או חוברות הדרכה עבור ההורים, עוסקים יותר בהתמודדות עם התופעה ודרכי הטיפול בה מאשר בצדדים החיוביים שלה. האמת היא שישנם לא מעט אספקטים חיוביים בהפרעות קשב וריכוז, אבל משום מה לא מרבים לעסוק בהם.

ילדים שלוקים בהפרעות קשב וריכוז לא בהכרח נמצאים בעמדת נחיתות יחסית לילדים שלא סובלים מההפרעות האלו. ילדים רבים שלא אובחנו מעולם ומשום כך גם לא טופלו בהתאם, הגיעו כמבוגרים להישגים מרשימים ועדויות למקרים כאלו ניתן למצוא בכל תחומי החיים לרבות תחום העסקים, המדע והתרבות. למעשה עיסוק בתחום בו הילד מוכשר במיוחד הינו אפקטיבי ביותר מבחינה טיפולית שכן העיסוק בתחום יכול לחזק את ערך העצמי שלו ולהגן עליו מפני היווצרות של דימוי עצמי נמוך וכן קיום של בעיות תפקוד שנלוות להפרעה המקורית.

לא לוותר על טיפול

הדברים הכתובים לעיל לא נועדו לשכנע אתכם להימנע מהענקת טיפול לילדכם. טיפול בהפרעות קשב וריכוז שנתפר לפי מידה ושכולל מעקב מתמיד וניטור של השיפור בתסמינים יכול לשפר בצורה ניכרת את איכות החיים של הלוקים בהפרעה. אנחנו בסך הכול רוצים להרגיע אתכם ולגלות לכם שישנם גם צדדים חיוביים להפרעות הנפוצות האלו.

אחת מנקודות האור הרציניות ביותר היא שישנם לא מעט אנשים שלמרות הפרעות הקשב ויש שיאמרו שבזכותן, ניחנו בכושר יצירתי פנומנלי. אחת ההשערות בנושא היא שאדם בעל הפרעות קשב וריכוז מארגן את המידע במוחו בצורה שונה מאדם שלא סובל מההפרעות האלו על מנת להתמודד ביעילות עם הקושי שבעודף המידע. כמו כן קטיעת חוט המחשבה והופעה של מחשבות חדשות ללא הרף מובילות לעתים קרובות לחשיבה מופשטת או לחשיבה "מחוץ למסגרת".

להפוך לימונים ללימונדה

ילדים רבים שלוקים בהיפראקטיביות מוצאים לעתים דרכים יצירתיות לנצל את הפעלתנות שלהם לטובתם אם זה בהגעה להישגים ספורטיביים ואם זה בנחישות בלתי רגילה לבצע משימות שונות. תכונה שלעתים קרובות מתלווה להפרעות אלו היא חוש הומור מפותח שמתאפשר הודות לזווית הראייה המיוחדת על העולם.

 וכל זאת, רק על קצה המזלג. אנחנו מזמינים אתכם להמשיך ולגלות את הקסם שבילד המיוחד שלכם בעצמכם. בהצלחה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה